[]

Kış lastikleri

Selam!

Kış lastikleri şehir içi binek araçlar için de zorunlu mu? Bununla ilgili bir haber, yönetmelik vs var mı?

Ben zaten kötü havalarda kullanmayacağım, böyle düzgün havalarda kullanacağım, o yüzden soruyorum.

 
hayır zorunlu değil.


  • hexdizard  (13.11.17 18:48:42) 
bazı şehirlerde binek araçlar için de zorunlu olmamış mıydı?


  • burya  (13.11.17 19:01:11) 
KIŞ LASTİĞİ KULLANMA ZORUNLULUĞU İLE İLGİLİ
USUL VE ESASLAR HAKKINDA TEBLİĞ

(2) İl sınırları içerisinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır.
  • her giriste sifresini unutan adam  (13.11.17 19:09:15) 
O zorunluluk binek araçları kapsamıyor.


  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (13.11.17 19:09:57) 
yasal dayanagini merak ediyorsaniz karayollari trafik kanunu md 65a


  • her giriste sifresini unutan adam  (13.11.17 19:11:26) 
Binek araçlar için sadece şehirler arası yollarda zorunlu, il sınırları içinde zorunlu değil.

www.google.com.tr
  • iwasbornonamountainside  (13.11.17 19:14:13) 
Çok teşekkürler! Boşu boşuna lastikleri değiştirecektim, gerek kalmadı böylece. Hava bozunca otoparka çekip bırakıcam bir süre zaten. O yüzden sorun yok.


  • mor oje  (13.11.17 19:20:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.