[]

Vlogger, Youtuber, Video Çekip İnternete Atmak

Bu işlerden milyonlar kazananlar var malumunuz.

Youtube için konuşursak;
Ne kadar subscribe, ne kadar like, ne kadar hit almamız lazım ki ödeme alabilelim? Atıyorum video başına 1000 dolar kazanan bir youtuber takriben kaç takipçiye ve izlenme sayısına ulaşıyor?

 
Video başına 1000 dolar çok yüksek bir rakam. İzleyici kitlenin hangi ülkeden olduğu da epey önemli. Amerika, Kanada, Avustralya gibi yerlerden izleniyorsan asıl olarak 1.5-2.5 milyon izlenme arasına 1000 dolar alırsın. Bunun için de ya sürekli viral video üreteceksin insanlar paylaşacak, haber sitelerine konu olacaksın vs ya da 5-6 milyon civarında subscriberın olacak.

Yukardaki rakamlar tabi hep İngilizce içerik için geçerli. Türkçe içerikle video başına 1000 dolar zor.
  • 10032007  (13.11.17 16:12:39) 
hangi ulkeden izlendigine gore degisiyor.
bir videon var mesela izlanda dan 10 kisi izlemis Youtube ona 0,5 dolar verirken
ayni videoyu tr den 1000 kisi izliyor ve 0,09 dolar anca veriyor gibi sacma oranlar olabiliyor.
o yuzden 1 milyon izlenmeye 1000 dolar verir gibi kabaca da olsa bisi solemek zor.
cok merak ediyorsaniz youtu.be soyle videolara da bakabilirsiniz fikir verir.
  • rentts  (13.11.17 17:28:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.