recep tayyip erdoğan seçimi kaybederse ne olur?

sizce reis seçimi kaybederse ne olur? yani 2019 da başkan olmazsa. muhalefette mi kalır? koltuğu bırakmaz başka yollar mı arar? ne düşünüyorsunuz?

Ic savas cikar

  • baldur2  (12.11.17 23:57:08)
Seçime hile katar. Geçen referandumda yaptığı gibi.

  • doxanikee  (12.11.17 23:59:51)
içsavaş +1.

  • petek  (13.11.17 00:03:26)
bu kadar emperyal baskıya ragmen ya ilk turda ya da kesin ikinci turda alır ve arkasında millet zaten o kadar yalana ragmen abd kaynaklı

  • masumiyetkarinesi  (13.11.17 00:05:51)
İç savaş

  • anarche  (13.11.17 00:06:41)
tayyar'in yasarken secim kaybedecegini sanmiyorum. en azindan 4-5 sene tum girdigi secimleri domine eder.

  • exlibris  (13.11.17 00:07:19)
kaos olur.

"verin 400'ü bu iş huzur içinde çözülsün."

"eğer halkımız 400 vekil verseydi..."

"halk kaosu seçti"

bizi seçerse, "milli irade"; seçmezse biz biliriz!.. bu aslında her görüşten faşoda var. faşoluk sadece milliyetle, ırkla ilgili bir şey değil.

kazanma/kaybetme ihtimalini şu an için yarı yarıya görüyorum.

bop eş başkanlığından, çözüm sürecinden filan bugün geldiği noktada, derinler için uygun bir konumda olduğunu düşünüyorum. cüneyt zapsu'nun 2002'de amerikalılara dediğini, bizim derinler uyguluyor şimdi.

daha bir süre devam ettirilir diye düşünüyorum.
  • runagain  (13.11.17 00:09:09)
bayram olur

  • since1907  (13.11.17 00:28:10)
He iç savaş çıkar evet. ilk seçim kaybeden o

  • Son Müzakereci  (13.11.17 00:28:38)
Millet dolarını alır yurtdışına çıkarır. Ekonomik kriz, aktrolleri de vurur. Maaş alamayınca yağma ve toplumsal suçlar artar.

  • ceyhan prensi adana  (13.11.17 00:41:55)
Gelecek hükümet güven oyu aldıktan sonra iç savaş çıkaracak bir delikanlı göremiyorum. yüksek ihtimal normal hayata devam edeceğiz. Tek problem hükümetin icraattan çok kadro değiştirmek ve yenilemek için uzun Zaman harcayacak olması olur.

  • protrek  (13.11.17 01:37:31)
Erdoğan’ın başkanlık seçimini kaybetmesine ihtimal verenler son on yıldır kör ve sağır olarak yaşamışlardır. Seçimde hile, tehdit, şantaj yapılmayacağına inanıyorsanız net körsünüz.

  • sen git ben geliyorum  (13.11.17 04:02:13)
Bu memlekette iktidardan Kenan Evren gitti bişey olmadı. Seçim kaybeden gider, gitmezse millet oyunun arkasında durur, götürür.

Sıkıntı olmaz.
  • babilbaligi  (13.11.17 09:41:55)
bamboleyyo

  • Tears of Devil  (13.11.17 10:09:53)
2015'te ne olduysa, aynını yine yapar. Oylar yükselmeyince milleti bununla korkutacaklar muhtemelen zaten.

  • sevgikusunkanadinda  (13.11.17 12:23:34)
bi bok olmaz, çok büyütüyorsunuz şu adamı gözünüzde.

  • eksimeksi  (14.11.17 21:18:15)
@eksimeksi :))

Adam şu an çıkıp dese ki "bugünden itibaren türkiye'de saatlerin üç saat geri alınması taraftarıyım," bir kişi karşı çıkamaz. üç beş ağlarsınız sözlük'te, twitter'da, o kadar. gezi parkı'nda alaşağı edilemediği günden beri bu ülkede onun halk baskısıyla indirilme ihtimali kalmadı. son seçimlerde hileyi hurdayı içimize sindirip gıkımızı çıkarmadığımızdan beri onu seçimle gönderme ihtimali de kalmadı. şu an türkiye'de yargı, yürütme ve yasama tamamen onun elinde. gözümüzde büyütüyormuşuz... yok öyle bir dünya. hayal aleminde yaşamanın anlamı yok.
  • sen git ben geliyorum  (16.11.17 08:40:15)
@sen git ben geliyorum
Adamı destekleyen büyük bir kitle var o kitle bu adamı desteklemeyi bıraktığı zaman ki bence çok uzak değil ne yapabilir ? %20 oy alıp %51 mi gösterecek ne olacak?

  • eksimeksi  (17.11.17 19:19:55)
@eksimeksi

Yüzde on alıp 60 gösterir, bir kişi de bir şeyi kanıtlayacak. Yahu bu partinin 2002 seçimleri hariç hilesiz hurdasız bir tane seçim yaptığına inanabilir misin? En son seçimlerde gördük işte Ankara BB sonuçlarında basıl oynandı. Yahu koskoca YSK çıktı “mühürsüz oylar kabulümdür” dedi bir kişi bir bok yapamadı. Önümüzdeki seçimin hilesiz, hurdasız, hatta gerekirse silah zoruyla kazanılacağını göremeyen herhangi biri ya kördür ya da Türkiye’de yaşamamıştır. Çok değil, bir sene sonra seçim gecesi hile hile diye zırlayanlara linkini at bu cevabın.
  • sen git ben geliyorum  (21.11.17 10:13:53)