Siz olsanız ne yapardınız (ingilizce ve airbnb tecrübesi gerektirir)

şimdi ay sonun kadar kalmak üzere bir daire buldum ve ödemesini yaptım. Sonra şeytan dürttü bir bakayım dedim herhald internet vardır. baktım yokmuş elemanda var zaten dememiş. Hemen panikle iptale baktım. Eğer iptal edersem yaklaşık 450 USD zararım olacaktı hemen mail attım elemana "dairede yok ama apartmanın var merak etme" dedi. Dedim ben IT'ciyim serverları 7/24 izlemem lazım yoksa yada sinyali dandikse filan haber ver. Dönmedi geriye

Her neyse ben sonra eve gittim ama aprtmanın wifisi filan yok. Komşulara sordum yok öyle bir şey dediler. Hemen mail attım elemana dedim yokmuş burada ne yapacaz şimdi. "vardı ya ben hatırlamıyorum şimdi arkadaşa pazartesi sorarım vs dedi"

Bende airbnbye durumu anlattım. Haci abi baştan yok demiş adam zaten dediler. Dedim bak iş icabı benim online olmam lazım.

Aşağıdaki maili atmışlar ama ben anlaamdım tam. Sizce ne yapsam iyi olur.

1)For an alteration to this reservation I'll be mediating with the host the 100% refund for the nights not spent (18 nights). And will be altering the check out date on the system accordingly. But this will depend on the host validation or not. Would be USD46.00 x 18 nights = USD828

2) If waiting until to hear back from the host, and the Wi-Fi is not available, the cancellation policy of the host will need to be applied when cancelling the reservation. So a 50% of the accommodation fees for the nights not spent 24 hours after the cancellation occurs are refunded.

1'i airbnb kabul ettirirse iyi iste ? kaldigin gunleri verip kurtulacaksin ?

  • lanc  (12.11.17 19:44:58)
en iyi durum 1 gibi duruyor 2de epey paran gidecek. Ödemenin hepsini yapmadıysan bu tür durumlarda kredi kartını iptal ettirmek gibi şeyler yapılıyor.

Son olarak bazı ülkelerde herhangi bir whatsapp mail ya da herhangi bir yazışma hukuki açıdan delil sayılabiliyor diye birşey duymuştum. Bunu araştıradabilirsin
  • dirsegini yalayabilen cocuk  (12.11.17 20:01:44)
Ben şöyle anladım.
1-eğer host kabul ederse kalmadığın 18 günün parası iade edilir. yani 826 doları geri alabilirsin ya da alamazsın host'a bağlı.

2- eğer wifi çalışmıyorsa host'un iptal etme politikası dikkate alınır ve
kalmadığın günlerin parasının yarısı iade edilebilir.

hosttan yanıt bekliyor yani airbnb. en kötü kalmadığın günlerin yarısını alabiliyorsun gibi görünüyor wifi çalışmadığı için...
  • omonia  (12.11.17 20:03:25)
1) Rezervasyonunun kaldığın dönemini ödeyeceksin kalanı iade edecekler ama ev sahibinin onayı gerekiyor onaylarsa olur.

2) kalan günlerinin ücretinin %50sini iade edecekler iptal edeceksen
  • dirsegini yalayabilen cocuk  (12.11.17 20:03:35)
Yani ben adamlara 1 olsun mu demeliyim şimdi

  • beholderrulez  (12.11.17 20:15:01)
elbette 1'de diret. host'un apartmanda wifi olduğunu söylediğini falan söyle. işlerini de eklersin. onlar da ev sahibine kabul ettirmeye çalışacak..

  • omonia  (12.11.17 20:20:34)
Anlamadığım nokta şu, yarını beklesem adam dönmezse yada yok wifi mifi dese seçenek 1 gidiyor mu, şimdi mi bir seçenekte karar kilmaliyim

  • beholderrulez  (12.11.17 20:23:04)
hayır seçenek gitmiyor seçenek duruyor ama 1 de diret

  • dirsegini yalayabilen cocuk  (14.11.17 00:26:39)
sen rezervasyon yaparken adam ''internet vardır'' yazmadıysa bir iade alman tamamen ev sahibinin inisiatifinde. airbnb host'a mesaj atar, yap bi güzellik bebeğim der. ama ada hayır kendi hatası derse deairbnb bi şey yapmaz.

2 yıllk süperhost olar bildiiim bu.
  • vurskan  (14.11.17 00:31:51)