arac onemli!

Aracı yeni aldıgımdan hicbir bilgim yok, yakın zamanlarda
arac muayenesi yapan bilgilendirebilirse cok sevinirim :

--> Otomobil muayene ucreti olan 126TL orada mı yatırılıyor onceden mi?
(Sıra beklememek icin onceden yatırılma diye birsey var mı?)
--> Randevulu sistem dogru calısıyor mu ? Gercekten dedikleri saatte
muayene yapıyorlar mı? Muayene sure olarak ne kadar suruyor?
--> Aracın aynasının catlak olması ve arka lamba camının catlak olması
gibi sorunlar muayeneden gecmemek icin sebep olur mu?
--> Egzos muayenesini orada yaptırmak cok sure kaybı mı tavsiyeleriniz
nedir gitmeden yapılırsa da vakit harcanacak? Mantıklısı nedir?
--> Yurur aksamında sorun olmayan bir aracın muayeneden gecmemesi gibi
bir durum olur mu yani puruz cıkartmaları yuksek ihtimal mi nasıl
calısıyorlar bunlar memur gibiler mi :)

Bu sorulara cevap verenlere mutesekkirim,
İyi çalışmalar

egzos muayenesi her kose basinda yapiliyor desek yeridir. en son yaptirdigimda 10 liraya yaptirmistim ben.

randevulu sistemle calisiyor cok buyuk bir bolumu. orada ucreti oduyorsunuz. gitmezseniz randevunuza bir daha randevu alabiliyorsunuz ama yine onceden haber vermeksizin gitmezseniz 1 sene boyunca mi ne gidilemiyor (oyle bir seyler yaziyordu tuvturk sitesindeki sikca sorulan sorularda. ayrica bakin o sikca sorulan sorulara)

lambalarda sorun yoksa catlaklardan sorun cikartmazlar muhtemelen ama kirik varsa yani bir kismi dusmusse o zaman degistirmeniz gerekir.

yurur aksaminda bir sorun olmasi halinde zaten gecemez ama sadece buna bakmiyorlar. oldukca fazla teste tabii tutuluyor. frenden ve rot balanstan kaliyormus genelde araclar.
  • entrapmen  (04.02.10 13:45:10)