[]

başka ülkelerin ders kitapları, eğitim anlayışları vs

ülkemizde çocuklara ücretsiz ders kitabı veriliyor ve içeriğinde bir sürü fiyasko çıkıyor malmunuz sosyal medyada paylaşılıyor zaman zaman. en son bu element uydurma meselesi de çıkınca özellikle gelişmiş ülkelerdeki ders kitaplarını merak ettim. bizdeki gibi devlet eliyle mi dağıtılıyor oralarda da?

meseka kitapları hangi ders olduğu önemli olmaksızın inceleyen türkçe bir kaynak var mı, ya da kitapların en azından ingilizce olanlarını inceleyebileceğimiz bir link vs ( bizde eba var biliyorsunuz kitaplar ücretsiz olarak erişilebiliyor.) onlarda da varsa link atın bakalım.
onlarda da fiyasko var mı gibisinden değil de daha çok ne öğretiyorlar ne yapıyorlar, merak ettim açıkçası.

yurtdışında yaşayanlar varsa siz de oradaki eğitimi buradaki ile kıyaslayabilir misiniz? kitap eçeriği olarak olabilir, okul kültürü olarak, öğretmenlik mesleği olarak, eğitimle ilgili her her anlamda bildiklerimizi dökelim bakalım neler çıkacak ortaya...

 
ABD'de ders kitaplari bayagi cekismeli bir pazar anladigim kadariyla, universite seviyesinde dahil, bizim ilac sirketlerinden tanidigimiz "reprezantlar" hocalara kitaplarini kabul ettirmeye ugrasiyorlar.

Bir arkadasim lisans tezinde Turkiye'deki ve almanca konusulan ulkelerdeki ingilizce egitimini karsilastirdi, onu gonderebilirim isterseniz.
  • common of demons  (11.11.17 14:45:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.