[]

Uyku Hapı Aldığınızda

O hap sizi ne kadar uyutuyor ? Mesela kısa süre sonra gitmeniz gereken bi' toplantı var ama uyuyamıyorsunuz hapı çaksanız ?

2. sorum da dinç mi uyanıyorsunuz alık mı ?

Yani yorgun uyanma ya da uyanamama durumları neye göre değişiyor ?

 
Bünyeye bağlı. Ben normalde zaten kafamı yastığa koymadan uyuyup, kafam yastığa düşünce 'Hıı, n'ooldu, geldik mi' diye uyanan ve geri uyuyan bir insanım. Uyku hapını jet lag düzenlemesi kullanıyorum; o yüzden içince 15 saati devirebiliyorum. Ancak, uyku hapını uçak korkusu için de kullanıyorum ve dozajı insan için en yüksek düzeye çıkarmama rağmen korkudan 12-13 saatlik yolda yarım saat falan uyuyabilirsem şanslı sayıyorum kendimi. Bir kere de uyuyabilmek için aldım. Onda da 'Saat 3 oldu, ben hala uyuyamadım', 'Saat 4 oldu, ben hala uyuyamadım' gerginliği nedeniyle sabah 6'da uyuyup geç kalktım. Öğleden sonra 14-15 gibiydi sanırım. Dolayısıyla, ne için kullandığına, kullanırkenki ruh haline (gerginken daha az etkili) ve midenin boş olup olmamasına bağlı (mide boşken daha çok etkiliyor, galiba midede fazla zaman geçirirse etkisi azalıyor). Yengem amcamın vefatında uyku hapı almıştı, o sayede gece 3 saat uyuyordu. Ancak, normal ruh halindeyse, normal uyku zamanına onun 3'te birini ekle gibi bir şey.

Hayatım boyunca dinç uyanmadım, o ayrı konu da, normal kalktığım şeyi dinç varsayacağım. Uyku hapı aldığımda saat kurmadım, o yüzden normal uyandığım gibi uyandım ama saat kursam muhtemelen duymaz ve alarmla birlikte uyumaya devam ederdim. Ki bu çok yaptığım bir şey zaten ama uyku hapıylayken ekstra duymazdım sanırım. Bu da kişiden kişiye değişir ama kalktıktan sonra normal gezmeyi zorlaştırır. Çünkü kendine daha fazla uyku yükleyip, o uykuyu alamadan kalkıyorsun.
  • aychovsky  (11.11.17 07:05:09 ~ 07:10:38) 
Eğer yatmadan 1-2 saat önce alıp 8 saat civarı uyursan normal kalkıyorsun. Uyku tutmayıp gidip o zaman içersen sabaha bir sersemlik oluyor.


  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (11.11.17 08:55:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.