[]

şarj aletinden ses gelmesi normal mi?

samsung usb adaptör şarj cihazından tiz bir ses geliyor. özellikle şarj ederken ama fişten çektikten sonra da bir süre devam ediyor. içindeki kondansatör ya da o tarz bir şeyle alakalıdır muhtemelen ama patlama riski var mı acaba?
 
patlama riski yok, normaldir. cok da gicik bir sestir.


  • robokot  (11.11.17 04:05:43) 
Normal degil.


  • imelih  (11.11.17 07:26:13) 
degil


  • hordes of chaos  (11.11.17 07:53:46) 
Patlamaz ama yakında bozulacak.


  • fever  (11.11.17 11:00:28) 
Benimkinden de geliyor. 4 sene sonra olmaya başladı. Belki eskidiği içindir. Fişten çekince kesiliyor ses.


  • bambum  (11.11.17 13:03:36) 
Normal degil diyen arkadaslar: normaldir. Modern cep telefonu sarj alaetleri bizim eski adamtorler gibi agir ve buyuk olmamak icin AC elektrigi yuksek frekansli switch etme yontemi ile cevirirler. Bu sayede ufak ve hafif olurlar. Eski adaptorleri bilenler hatirlar. Bu yuksek frekans switching ses yapar, kulagi hassas olanlar duyar. bu sesin seviyesi adaptorden adaptore degisir kimisinde az olur kimisinde cok olur, sansa bagli. Tehlikeli degil yani. bozulmaz da. eskimesine de gerek yok. taktigin ilk gun cikabilir o ses yani.


  • robokot  (11.11.17 16:31:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.