[]

Bankada 230bin tlniz var ve her ay 4000tl kenara atabilseydiniz

Bu para ile hangi yatırımı yapardınız?
 
istanbul icin konusursak anaokulu acardim.


  • kurnaz  (10.11.17 21:51:28) 
borsa'ya girerdim.


  • nuisance  (10.11.17 21:58:14) 
her ay belirledigim bir altcoin'e yatirim
ha neye gore belirleyecegin senin donanimina, bilgine falan kalmis tabi

mesele yatirim yapilacak sey degil, senin yatirim yapacagin seye ne kadar zaman ayiracagin, ona hakim olmak icin ne kadar caba sarf etmek istedigin.
  • hjarteblod  (10.11.17 22:05:57) 
işi bırakıp minimalist yaşama geçip dünyayı gezmeye başlardım


  • foster  (10.11.17 22:08:07) 
genel bir soruya genel bir yanıt vereyim. öncelikle yeni bir işe yatırım yapmazdım ve paramı tl'de de tutmazdım. klasiktir ama yanlış değildir, paramı üçe bölerdim
altın, dolar ve yatırım fonları. bilmediğim hiçbir işe de girmezdim.

  • r evolution  (10.11.17 22:25:31) 
1- anadolu şehirlerinin büyüme (göç alma/nüfus artma miktarları) hızlarına bakınız.

2-yaşadığınız yere çok uzak olmayan ama savaş çılan yerlere uzak olan anadolu şehirlerinden 50-100 bin arası mümkün olduğunca merkeze yakın arsaları bulunuz.

3- konu üzerinde biraz çalışıp(1-2 hafta civarı) aklınıza yatanları dolandırılmamaya özen göstererek alınız.

4- arkanıza yaslanın para 2 sene içinde 1.5/2 ye katlanacak (en az).

Yatırım tavsiyesi değil ama şu an harcama opsiyonum olan bir param olsa sadece arsa bakardım. Araba falan yalan işler ya.
  • tukenmez adam  (11.11.17 00:15:10) 
Düşünmeden önce elinde altın dolar rezervi olan hisselere paramin %50sini kalan %40 ini yıllık temettü veren hisselere yatırır %10 unu vadeli tl ye koyarım. Aylık gelirim ile türkiyenin herhangi bir yerinde yaşamını huzurlu devam edebileceğim bir düzen kurardim.


  • shbz  (11.11.17 14:10:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.