[]

bu kodlama hangi dil ile yapılır?

1) hintli freelance arkadaşları bulabileceğimiz bir site vardı, hatırlayan var mı?

2) Kod isteğim kafamda belli ama dilleri ve fonksiyonlarını bilmiyorum. Excel macro da düşündüm ama benden başkası da direk açıp ben anlatmadan kullanabilsin istiyorum. Amacım adil bir görev dağıtımı sağlamak.

Şimdi haftanın 6 günü, her gün 4 adet görev var. işte A görev, n de gün ise, A....D'nin saatleri belli, her A saat 10.30 gibi;
pzt: Ap, Bp, Cp, Dp
salı : As, Bs, Cs, Ds…gibi gibi.
Her bir görevi ilgilendiren 4 kriter var: günü, saati, uzunluğu ve kaç kişi gerektirdiği (belki cumartesi daha özel olabilir ama)

elimde 8 kişi var mesela. bu 4 kriteri kendilerine göre sıralayıp öncelik belirtsinler istiyorum.

gerisini ise sistem optimum şekilde atasın gibi. kişilere kıdem verilebilir, eşit oldukları durumda random atayıp bir sonraki random atamaya sokulmayabilir vs. olası istekler de işte;
ben bir gün gelip tüm görevleri istiyorum
ben belirli saattekileri istiyorum
ben kısa olanları istiyorum gibi gibi. yani bir adam istediğini alıyorsa diğeri de alsın, alamıyorsa diğeri de alamasın, istekler çakışıyorsa optimum bir denge olsun gibi.

temelde bu şekilde bir şey düşünüyorum ama bu en rahat hangi dilde yazılır, ne gerekir falan hiç bilmiyorum. ücretli de yaptırabilirim çaresiz ama piyasa hakkında da fikrim yok. acelesi de yok zaten yani hemen lazım değil. fikirlere açığım.

danke.

 
1) Freelancer.com


  • crown  (10.11.17 20:07:23) 
rentacoder


  • alperz  (10.11.17 20:16:23) 
1 ile ilgili söylemek istediğim bir şey var. Aklınızda olsun. 2 farklı Hint şirket ile çalıştık. Çok zor. İnanılmaz bir analiz istiyorlar. Yani istekleri çok net anlatmanız gerekiyor. İyi bir İngilizce şart. Sizin konu için biraz uğraştırıcı olur. Yorar. Olmamış dersiniz, dememiştin derler. Değiştir dersiniz para isterler. Şirketleri böyleyse tek başına bir freelancer arıyorsanız Türkiye daha mantıklı olur sizin için.


  • nickini vermek istemeyen uye  (10.11.17 22:35:13) 
nesne tabanlı bir dil ile yapılır işte. java mesela. bi de veritabanı lazım.


  • sanguine mcqaer  (11.11.17 00:26:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.