[]

Mektup zarfına telefon yazılır mı?

Mektup silivri cezaevinden geliyor. Yani nerede olduğunu sorgulayabilmek için o numara vb elimde yok. Karşı taraf gönderiyor . Telefonda kardeşine sürdürüp sonra öğreniyorum ki "mektup göndermiş ama geri dönmüş. Tekrar pazartesi gönderecekmiş." Ardından 4 gün geçiyor ve gelmiyor . 4 mektup yazmış. Ilki ve üçüncüsü geldi. Ilki kapının arasına sokuşturulmuştu üçüncüsü karşı komşuma verilmişti. Nedense ikincisi gelmemiş geri dönmüş. Dördüncüsü ile ikinciyi de pazartesi vermiş. Normalde 2 3 gün içinde ulaşıyordu ama ulaşmadı . Artık nereden sorgulatacagimi şaşırdım çünkü isimle sorgulamıyorlar.
Bundan sonra mektubun üzerine numaramı yazmasını söylesem sizce mantikli olur mu? Posta kutusuna atması için bile not bıraktım ptt ye ama yok, gelmiyor mektubum. 
yazsan da postacının arayacağını hiç sanmıyorum. ondan boşa "ifşa etme" bence.

Allah kolaylık versin. mektuplaşma ihtiyacı da zor iş...
  • cagdas donem kuramcisi  (10.11.17 17:06:47) 
adresi değiştirin, ev adresi yerine ptt'nin şubesine gitsin. gidin oradan alın. ptt posta kutusu kiralama diye bir olay var.
ayrıca mektuplar cezaevinden hiç çıkmamış da olabilir, bu ihtimal de var. posta kutusu kiralayınca anlaşılır.

  • nocturness  (10.11.17 20:31:41) 
@Nocturness bu mektup plmasa da bundan önceki cezaevinden cıkmış ki hatta geri dönmüş. Ama ptt posta kutusu kiralama çok mantıklı, daha önce bilmiyordum. Çok teşekkür ederim ikinize de:)


  • mojiziku  (10.11.17 21:58:51 ~ 21:59:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.