[]

dişlerime ne oldu?

bundan yaklaşık 2 ay önce tüm çürük dişlerim için tedaviye başladık. Bu süreçte iki kanal bir kolfaj bir dolgu yapıldı.
şimdi kanal yapılan dişlerin üzerine yemek yerken bastığımda acıyor sanki çürük varmış gibi ama sıcak soğuk hassasiyeti yok yemek yerken oluyor bu. dr um da bunun kanal tedavisinin yanlışlığından kaynaklanmadığını öyle olsa sıcak soğuk hassasiyeti olacağını söyledi. ama yine de daha fazla acıyanın kanalını yenileyelim dedi ptesi günü için. kolfaj olan içinde o kanala dönebilir demişti daha yaparken onu da kanal yaparız dedi. dolgu yapılan kısmın acısını kontrol ederken vurduğunda orada bi şey hissetmiyorum ama yemek yerken orası da acıyor deliricem orayla ilgili bir şey bulamadım diyor. daha önce tomografi çekildi bir kanal için kökü kırılıyor mu diye onda da bi şey çıkmadı. dr um 11 yıllık bir dr acemi yeni işe başlayan biri değil . ama yine de bir güvensizlik oluştu. ne yapmayalım sizce. ptesi gidip kanalı yenileteyim mi yoksa başka bir dr a mı görünmeliyim? 
Başka doktora görün. Kanal tedavisi sonrasında sinirler öldüğü için sıcak soğuk hassasiyeti görülmez ki zaten. Tedavinin başarı göstergesi olarak bu gösterilemez.

11 yıllık mı bilemem de, hiç boşuna acı çekme. Güvenilen biri yapsın tedavini.
  • lcha  (10.11.17 17:38:27) 
kanal tedavisini yapan doktor endodonti uzmanı mı ? bu tür tedavileri uzmanına yaptırın.


  • oscar  (10.11.17 17:47:27) 
Catlak olabilir, ben de öyle olmuştu


  • mirty  (10.11.17 19:56:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.