[]

Devlet hastanesinde endoskopi ve kolonoskopi

Merhaba,

Devlet hastanelerinde bu işlemler güvenli midir, cihazlar yeterince steril midir, tecrübeleriniz ve bilgileriniz nelerdir bu konuda?


 
endoskopi yaptırdım, 5 dakika sürdü ama ölüm gibiydi. ben anestezisiz yaptırdım, kadın bana boru sokmuşken, ben hayvan gibi öğürüp insanlık dışı sesler çıkarırken o yanındaki görevliye kek tarifi veriyordu. çok canım acımıştı. can havliyle görevlinin koluna yapıştım, sussun diye çekeliyordum ama onlar şakalaşıyordu falan. çok kötüydü ya, tavsiye etmem. ardından kolonoskopi yapacaklardı ama çıktığımda o kadar kötüydüm ki koşarak eve gittim, yaptırmadım.

bazısı çok rahat geçtiğini söyler ama kesinlikle devlet hastanesinde yaptırmayın. ben rahat geçiyor diyenlere inanıp gittim, durum bu.
  • dedimmidemedimmi  (10.11.17 15:19:31 ~ 15:20:20) 
Ben Koşuyolu Hastanesinde (devlet) endoskopi yaptırdım , uyuttular. Yani uyutarak yaptıkları yerler de var.


  • i was made for you  (10.11.17 15:23:41 ~ 15:23:58) 
Peki kullandıkları malzemelerde sıkıntı olur mu acaba, hijyen açısından. Özen gösteriliyor mudur?


  • rectoa  (10.11.17 15:27:34) 
Ben Bakırköy tarafında yaptırmıştım. Hastaneyi hatırlamıyorum. Bi ilaç verdiler ve kendimden geçtim. Aslında uyanıktım ama kendimde değildim. Gayet güzel, temiz bir şekilde çalıştılar. İşlem bittikten sonra başka bir odaya alıp 1 saat dinlenmemi sağladılar filan. Bence hastanesine göre değişir.


  • silah taciri  (10.11.17 15:40:14) 
devlet hastanesi diye bu kadar korku ile yaklaşmanıza gerek yok bence. belki beklediğiniz empatiyi bulamazsınız ama hijyen konusunda ben hiç bi hastanenin gevşeklik yaptığını düşünmüyorum. içiniz rahat olsun bence. anneme yapılacaktı endoskopi. korkudan gidemedi ama devlette yaptırıcaz illaki.


  • elorelia  (10.11.17 15:58:04) 
yani hacettepe de devlet hastanesi. hastaneden hastaneye değişir. gazide uyutmadan yapıyorlar. acı çekmeyim diyorsanız paranız da varsa bence özel.


  • vakamijin  (10.11.17 16:00:22) 
Direkt bir hastane özelinde değil ama yakın bir akrabam yaşadığı şehirde il sağlık müdür yardımcısı ve çekirdek ailesi de dahil çevresindeki herkesi devlet hastanelerinde tedaviye yönlendiriyor. Devlet hastanelerinde temizliğin/hijyenin daha sıkı kontrol edildiğini, daha iyi olduğunu söylüyor hep.


  • kobuzchu kiz  (10.11.17 16:33:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.