[]

Sözleşmelere el yazısı ile düşülen notların hukuki değeri var mı?

Mesela kira sözleşmesi, banka sözleşmesi, altına şu maddeyi kabul etmiyorum, diye yazıp, imzalasak kabul etmemiş oluyor muyuz?
 
iki tarafta da imzali kopyasi oldugu surece neden olmasin? her sozlesme bilgisayarla yazilmiyor.


  • robokot  (10.11.17 11:31:11) 
El yazısı olan kısma iki tarafın da paraf atması halinde daha güvenli olacağını düşünüyorum.


  • mr vodka  (10.11.17 11:49:52 ~ 12:08:48) 
sözlesme kurallarina uygunsa elbette. tipex, üstünü cizip düzeltme, kalemle degisiklikler etc her sey mümkün. ama o sayfalarin altina bir not düsülmesi gerekiyor. her ülkede degisiyor bu kurallar.


  • kurnaz  (10.11.17 14:07:57) 
hukuki değeri var, paraf veyahut imza şartı ile.


  • cabiday  (10.11.17 14:10:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.