[]

Mevcut Php site devam etmek

Elimizde mevcut çalışan bir site var, kodları yok. Bu site üzerinde değişiklik yapabilir miyiz?
 
Hayır. php serverde yer alır, sadece sonucunu görebiliyoruz.
düzenlemek için kodlara sahip olman gerek.

  • raydingoz  (10.11.17 11:45:45) 
eger sitenin serverina ulasabiliyorsaniz kodlari oradadir, calismasi icin gerekli o kodlar. yani site uzerinde degisiklik yapmayi dusundugunuze gore siteye yani sunucusuna erisiminiz vardir diye dusunuyorum? O zaman kodlari da orada yani oradan istediginiz degiskligi yapabilirsiniz.

sunucuya erisiminiz yoksa, yukarida dendigi sekilde - yani olmaz.
  • robokot  (10.11.17 12:11:26) 
Server bizde, site şuan bizim sunucudan çalışıyor.

Kodları derken yazan elemanın üzerinde çalıştığı kodlar yok.

Bu şekilde düzenlenebilir mi yani?
  • neymis  (10.11.17 18:08:06) 
düzenlenir. php'de kodlar compile edilmeden ham haliyle sunucuda durur. istediğiniz zaman açıp düzenleyebilirsiniz. base64 vs. veya daha zor çözülen metodlarla şifrelenebilir ama sizinkisinde öyle bir şey oldugunu sanmıyorum.


  • goodz  (10.11.17 18:23:25) 
tamam server sizdeyse iste server uzerinde bulunan php uzantili dosyalar yazan elemanin uzerinde calistigi kodlar, php compile edilen bir dil olmadigi icin kaynak koddan direk calisir. server icindeki kodlar ihtiyaciniz olan zaten.


  • robokot  (10.11.17 19:00:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.