[]

iş yeri ile tazminat konusunda anlaşma

çalıştığım işte 3 aydır maaş almadım. sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. hem maaşımı hem de tazminatımı almak için bildiğim kadarıyla noterden ihtarname çekilmesi gerekiyor. ancak bu şekilde hem süreç uzayacak hem de yöneticilerle daha da kötü olma durumu var. elbette ipler koparsa bu şekilde yapacağım.

Ancak benim sormak istediğim yöneticilerle anlaşabilmek. nasıl bir yol izlemeliyim? "3 aydır maaş alamadığım için sözleşmemi tek taraflı olarak fesh ediyorum" gibi bir dilekçe yazıp versem. daha sonra anlaştık ve hem biriken maaşımı hem de tazminatımı vermeyi kabul ettiler diyelim. Ancak bir süre sonra maaşı verip bordroyu imzalamı isterlerse ve kıdem tazminatı daha sonra derlerse kabul etmeyim mi? sonuçta imzalarsam tüm maaşımı aldım bir alacağım yok gibi görünecek. tazminatı almak için elimde bir resmi evrak olmayacak. maaş ve tazminatı aynı anda almam gerekiyor değil mi?

ihtarnameyi en son çare olarak düşünüyorum. amacım süreci uzatmadan hem maaşı hem de tazminatı alabilmek. ihtarnameyi en son düşünüyorum. ne yapmalıyım?

 
bir kere öyle elden alma falan olmaz, yatırsınlar banka hesabına.

tazminat için de konuş, eğer öderlerse sıkıntı yok. ama ödeme yapmazlarsa doğrudan avukata git, yasal yolu başlat.
  • babilbaligi  (09.11.17 12:07:10) 
3 ayda tazminata hak kazanmış olur musun ki? Ne kadardır çalışıyordun?


  • SiyamkedisiZorro  (09.11.17 12:13:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.