[]

Bir gecede en az 10 kabus görmek

Selamlar,
bu gece kısa kısa ve birbirinden farklı olmak üzere en az 10 kabus gördüm.
6-7 aydır antidepresan kullanıyorum fakat böyle bir yan etkisini bu zamana kadar görmemiştim. Ondan mıdır ya da var mıdır mantıklı bir açıklaması ? (götün açık kalmış xd esprisini yapan ilk kişiye 100 puan)


 
Sadece 1-2 gece olursa o anlık kimyasal/stres durumundan biri olabilir, ben mesela her ameliyattan sonra anestezi geçerken benzer miktarlarda kabus gördüm.

Olay devam ederse bir çeşit uyku bozukluğu olabilir, çeşitli hastanelerin uyku labları var, bir gece misafir olup kontrol ettirebilirsiniz.
  • cleric  (08.11.17 18:13:05) 
Uyku düzenim bozuk olduğu bazı dönemler 4-5 kabus gördüğüm oluyordu. En yakın 2 hafta öncedir. Ve o hafta komple öyle geçiyordu kan ter içinde nefes nefese uyanıyordum. Antidepresan 2-3 ay kadar kullanmışlığım var geçen senelerde ama bıraktıktan sonra da kullanırken de random kabus gördüm.


  • Golden Ratio  (08.11.17 18:23:34) 
fiziksel bir sey olabilir. bende karaciger yaglanmasi var. bunun bir sekilde uykumu etkiledigini dusunuyordum. kabus ve sik sik uyanma vardi. milk thistle tabletleri kullanmaya basladim yaglanma icin ve uykumda rahatladi, kabus da gormemeye basladim.

yukarida bahsettigim nedenin disinda, uyudugun odanin sicakligi da onemli. cok sicaksa ya da cok soguksa da kabus gorursun tecrubelerime gore.
  • ubi dubium ibi libertas  (08.11.17 18:32:33) 
kullandığın antidepi bilmiyorum ama böyle etkileri var, ben cipram'dan yeni prozac'a geçtim, ikisi de baya sağlam rüya/kabus gördürüyor. yine de istersen doktoruna danış. antidepresanların prospektüslerinde de yazar zaten, istersen bir ona bak ilk önce. ek olarak antidepresanların etkileri 6. ayda görülmeye başlar, o yüzden bana normal geldi.


  • pasp  (08.11.17 18:55:10 ~ 18:55:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.