Düğün istemeyen kız

nerden bulunur? hangi sosyal çevrelerden?

pat diye sordum ama bi arkadaşa lazım.

Haha arkadasin evlilik kriteri bu muymus?

  • Traveller  (07.11.17 22:25:00)
evet. sünnet çocuğu gibi loş ışık altında patlak hoparlörden kulak zken ankara havasıyla menopozlu karıları eğlendirip tıraş köpüğü kıvamında pasta kesmek istemiyor arkadaş.

  • ya ben lan neyse  (07.11.17 22:27:09)
Maddi manevi olarak mantıklı ve düzgün iletişim kurabileceğiniz insanlar bulursanız, evlilik yönteminiz üzerinde konuşup sağlıklı şekilde anlaşabilirsiniz. Çevrem geniştir, kimsenin illa da düğün olsun diye direttiğini şimdiye kadar görmedim.

  • roket adam  (07.11.17 22:32:11 ~ 22:32:38)
evlenip boşanmış ise yüksek ihtimal istemez. Sosyal çevre ile olmaz bu iş. Ya da hayalinde bir yabancı ülke falan vardır yaşayacağı, onu garantileyebilirsen falan konsoloslukta da bu işi bitirebilirsin. Allah kolaylıklar versin.

  • candanag  (07.11.17 22:33:54)
benim çevremdeki kızların yüzde 95'i düğün çomarlık diyor.

  • xu  (07.11.17 22:36:16)
  • bir3iki7  (07.11.17 22:37:40)
Türkiye' de var ama sayıları çok az. Bulursanız kaçırmayın sevin onu. ülke dışına çımya gerek yok. ama böyle saçma şekilde bulamazsın :D

  • yün prenses  (07.11.17 22:38:04)
Benim tanıdığım çoğu kadın da düğün istemiyor. Evlenenleri çok azı düğün yaptı. Çevremde 15-20 kişi evlendiyse, toplam 4 düğüne gittim son 7 yılda. Bir tanesi öğlen nikah, nikah sonrası aileyle yemek, akşama da arkadaşlarla karaoke barda eğlence yaptı. Barda içtiklerimizi de biz ödedik, onlara bırakmadık. Zaten ikisi de aileyle yaşıyordu, sıfırdan ev döşerken canları çıktı.

Biraz çevreni değiştirmeye çalışabilir arkadaşınız.
  • aychovsky  (07.11.17 22:39:43 ~ 23:00:30)
tanıdığım ve düğün isteyen/düşünen bir tane bile kadın yok açıkçası. Çevreyle ilgili bence de.

  • sopiro  (07.11.17 22:49:25)
vay be. nasıl çevreleriniz varmış. bana o çevreler iş evlenme raddesine gelince düğün isterler gibi geliyor.

  • ya ben lan neyse  (07.11.17 22:52:30)
siz yapmiyorsunuz o yapmiyor bu yapmiyor. kim yapiyor lan o zaman bu dugunleri, ufak bi topluluk var onlar kendi aralarinda dugun treni mi yapiyor?

  • khiron  (07.11.17 22:56:09 ~ 14.11.17 16:38:25)
2.kez söz alayım bu konuda evlenme raddesi mevzubahis olunca.

Tamamen kişisel gözlemimdir, genele yansıtmak doğru olmaz, çok marjinal çevreleri-ortamları bir kenara koyarsak evlenmek isteyen 100 gencin (erkek ya da kadın fark etmez) 95'i düğün ister, 5'i istemez. 5 gencin 4'ü de anne-babaya ya da ailenin ileri gelen ve sözü-lafı kırılmayacak büyüklerine yenik düşer. Yani her şey uygun oldu falan filan da bir de bu %1'i bulacan işte.
  • candanag  (07.11.17 22:57:25)
ekşi sözlükte bulabilir

  • soyut park  (07.11.17 22:58:54)
Ben taniyorum oyle birini. Gercekten istemiyor. Ayrica baskalarinin dugunlerinde de kalkip oynamiyor,sıkıliyor, dugun sevmiyor sanirim. Parasiyla nikahtan sonra gezmek istiyor.Ayrica fazlalik da sevmiyor. 10 tane kahve takimi, 30 tane yemek takimi istemiyor mesela evde. Isyerinde de var benzer biri ama o istemiyorum diyor da emin degilim. Cevrenizi degistirin az ama bulunmaz degil. Bol sans.

  • whysoweird  (07.11.17 23:16:33)
o arkadaşına söyle çevresini değiştirsin.

  • mungojerry  (07.11.17 23:20:15)
biraz zor bulunur valla
her iki taraf istemese bile aileler diretir

  • red hot chili  (07.11.17 23:50:07)
İsten eve evden yuksek lisansa gidiyorum pek takildiim cevrem yok acikcasi.
Dugun dernek hepsini sadece masraf olarak goren bir insan olarak 1000 kisilik sarkicili zibilyon tane etkinlikli dugunle yakin zamanda evleniyorum.
Arkadasin cok takilmasin bir yerden sonra takmiyor insan..
  • cilekli pasta  (07.11.17 23:59:54)
Fatih pazarında vardı en son. İstanbul'daysa baksın derim. Neredeyse her tezgahta var ön tarafa koyuyorlar.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (08.11.17 00:19:35)
ben varım ama sevgilim kaptı XD.

valla benim fikrim bu yönde ama çevremdeki kızlar göbek atmaya çok meraklı. yakın arkadaşlarım olsa bile. evlenip düğün yapmayan görmedim kendi yaşıtlarım arasında.

yaş 23 bu arada
  • dedi ayca  (08.11.17 00:47:29)
30 yaş üstü eğitimli sosyal çevreden. etrafımda istemeyen insanlar var bana da şahsen itci geliyor armut gibi sağa sola çekiştirilmek

  • hopp  (08.11.17 01:04:23)
yurtdisindan (mesela afrika ulkeleri) bulunabilir.

  • for the record  (08.11.17 08:56:34)
Bulunur da tek kriter buysa mutluluk garantili değil.

  • SiyamkedisiZorro  (08.11.17 09:51:32)
Duyurudan.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.11.17 11:35:16)
Ben varım mesela. Ailelerin ne istediği de umrumda olmaz, düğün isteyen aile bireyleri boşansın bi daha evlensin o kadar düğün meraklısıysa :)

  • nesenbilneben  (08.11.17 12:15:03)
Düğün istemeyen kız çok var ama aileler dayatıyor. Kızı bulunca bir de aileyi ikna etmeniz gerekecek.
Aklı başında, mantıklı düşünen insanlarsa çok zorluk yaşamazsınız. Diğer türlü, gelin de damat da, istememelerine rağmen kendilerini bir halayın ortasında bulabilirler.

  • peggy  (08.11.17 12:20:47)
ben acaba buradan arayışa girmişim gibi mi görünüyorum. mesaj yoluyla öyle dedi bir arkadaş. o kadar düşmedik lan. varsa yol yaptığım çıksın söylesin. 10 senelik hesabımı sileyim. bu kadar paranoyak olmayın. arkadaşça bir şey sorduk lan :)

  • ya ben lan neyse  (08.11.17 22:59:08)
@ya ben lan neyse yok hacı onu diyen duyurunun yürüme dinamiklerinden bihaber demektir. benim yürümediğim insan kalmadı bi kere de suçlanmadım böyle bir şeyle.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.11.17 23:02:43)
dugun kezbanliktir. dugun isteyen kiz kezbandir. bulamiyorsan sen de kezbansin.

  • thermodynamics of the heart  (08.11.17 23:08:09)
O etrafınızdaki kırmızı saçlı, piercingli kızlar, feminist geçinenler, modernliğin dibine vurduğunu iddia edenler, düğün ne ya öyle kıro işi diyen kızlar iş evlenmeye geldiğinde sizden evden kız çıkarma saçmalığı, beşi bir yerdeler dahil olmak üzere full+full paket düğün isteyecek arkadaşlar.

  • skooma  (08.11.17 23:13:32)
okumuş çevreden , ama çok okumuş

  • wishboneash  (08.11.17 23:15:59 ~ 23:16:46)
Türkiye dışından genellikle.

  • sen git ben geliyorum  (09.11.17 18:58:58)
biz bulduk da bize kadar var yani. söylemeyiz.

  • elorelia  (09.11.17 19:01:17)
Normalini buldun da düğün istemeyenini mi arıyorsun.

Ben daha hala evlenilecek kız nereden bulunur aşamasındayım mesela. Onu bulunca da evlilik isteyip istemediği aşamasına geçecem :)
  • orion  (09.11.17 22:55:26)
Şans eseri denk gelinir.

Benim tüm arkadaşlarım istiyor bir ben istemiyorum mesela. Hani sosyal çevreyle de öyle aşırı ilgili değil sanırım.
  • mojiziku  (13.11.17 19:01:13)