[]

Istanbul'da turist gezdirme

Sultanahamet, Galata, Ortakoy civarlarinda gidilecek onerebileceginiz restoranlar, kafeler, barlar var midir Turkiye'ye ilk kez gelen yabanci arkadasi goturmek icin?
 
sultanahmet'te köfteciye götür.
galata'nın dibinde kahve için.
ortaköy'de kumpir.

en klasik istanbul gezisi.

ilavelere gelince,
sultanahmet'e geleceksiniz madem beyazıt'ta inip kapalıçarşı'nın içine girin.
eğer kebap yedirceksen tacirler kapısında kilisli ali usta var, orada kebap yedir.
sonra nuruosmaniye çıkışından çık.
nuruosmaniye caddesinden bi yürüyün.

galata'da kulenin dibinde bu havaya yakışan salep için. klasik kahveci arıyorsanız federal coffee var hemen galatanın sokağında güzeldir.

taksim'i / istiklal'i es geçin.
ortaköy'de kumpir/waffle dışında önerim yok.
  • neo  (07.11.17 20:41:15) 
evet ya Taksim/Istiklal de son durum nedir? Yillardir gitmiyorum, yurtdisindayim.


  • fearisthemindkiller  (07.11.17 20:48:50) 
valla yerlerde kaldırım taşı kalmamış durumda her yer inşaat yürünmüyor bile.
hata olur gitmeniz. direkt es geçin

  • neo  (07.11.17 21:13:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.