Pc'yi oturduğum yerden kontrol etmek

Bilgisayarım televizyona bağlı ve ben oturduğum yerden Android veya ios(ipad versiyonu) vasıtası ile kontrol etmek istiyorum. Bu basitçe mouse ve klavye erişimi de olabilir etkilesimli arayüz yazılımı varsa o da olur her türlü olur. Amaç video izlemek YouTube'da takılmak vs. Öyle AutoCAD'de çizim yapayim photoshop kullanayim gibi ekstrem işler yapacak değilim. Basit şeyler.

Kablosuz fare klavye vs al. Pc görüntüsünü tvye yansıt. Koltuktan kulşan işte. Biz özle yapıoruz. Touchpadli klavyeler bile var

  • efruz  (07.11.17 18:23:29)
yani bir sürü program var logmein teamviewer falan ama emin ol hiç biri bir mouse kadar kullanışlı olmayacak. yek mouse alıp çok gerektiğinde de bi iki kelime için ekran klavyesini kullanabilirsin. ben öyle yapıyorum şahsen.

  • baharat  (07.11.17 18:26:20 ~ 18:26:49)
youtube'u aplikasyonu üzerinden kontrol edebiliyor olmanız lazım. en kötü teamviewer falan var o da iş görür. pc ile aynı odadaysanız mousepadli klavyeler en rahatı

  • argent dawn  (07.11.17 18:33:31)
remote mouse uygulaması işinizi görür.

  • dedimmidemedimmi  (07.11.17 18:36:09)
Cok sağolun cevaplar için. Teamviewer gibi bir uzak bağlantısı istemiyorum. Remote moue uygulamaları fena değil ama klavye eksik kalıyor. Kablosuz klavye sanırım en basit ve etkili çözüm olacak.

YouTube uygulamasına gelince, youtube'u tv modunda açınca remote kontrole izin veriyor ama videolar düşük kalitede açılıyor, kalite seçmeye izin vermiyor. Yoksa çok kullanışlı
  • oculi electrica  (07.11.17 18:48:42)
Sadece kablosuz fare yeterli aslında. Bilgisayarı tvye yansıttıktan sonra, ekran klavyesini açarak, sadece fare ile istediğinizi yapabilirsiniz.

  • denhia  (07.11.17 19:17:31)
eğer biraz daha farklı bir yol isterseniz bir xbox 360 gamepadi kablosuz olanından ve bunu pc ye bağlamak için usb alıcısı son olarak "controller companion" denen küçük uygulama. steam üzerinden satın almak mümkün olduğu gibi crakcli versiyonu da bulmanız mümkün.
buyrun ufak bir demo videosu. www.youtube.com
ben htpc de kullanıyorum. klavye için alışması biraz sürdü ama alıştıktan sonra klavye ve mouse ile yapılabilen herşeyi yapabilmesinin yanı sıra oyunlarda da çok kullanışlı oluyor.
  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (07.11.17 19:31:39 ~ 19:33:15)
@nuh gemisini...

Bu sanırım tam istediğim şey hocam teşekkür ederim :)

DS4 var bende onu da zaten Xbox kontrolcüsü olarak tanıtıyorum bilgisayara sanırım işimi görür bu
  • oculi electrica  (07.11.17 19:35:04)
sanırım ds4windows.com bu uygulamayı kullanıyorsunuz. ben de şimdi siz yazınca bir aradım ve varlığından haberdar oldum. :) bu da gayet güzelmiş. gerçi pc de pek oyun oyanayabildiğim yok ama ds4 ü pc ye bağlamanın yollarını bilmek istiyordum ben de içten içte bir kaç gündür. iyi denk geldi. :D

  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (07.11.17 19:51:05)