basketbol guruları

merhaba

şöyle 2000'lerden günümüze şutu kötü veya nispeten kötü ama penetre ile yardırıp sonu smaç, turnike veya asist ile bitiren guard, 2 ya da 3 numara efsane isimler verebilir misiniz?

mesela vince carter bu isimlerden midir?

jason kidd (nba)
bo mccaleb (avrupa)

  • contavolta  (07.11.17 09:06:22 ~ 09:20:45)
Nispeten derken kime göre daha kötü mesela :)

Benim aklıma Jason Kidd geliyor. Şutu kötüydü diyemeyiz ama içeri penetre ve asist konusunda adam uzmandı. Şutu da mesela Steve Nash'e nispeten kötüydü.

Şutu cidden kötü olup NBA efsanesi olmak zor bu pozisyonlar için.
  • himmet dayi  (07.11.17 09:13:47)
Allen iverson demek icin geldim:)

  • manert  (07.11.17 12:05:18)
Jason Kidd lig tarihinde en çok üçlük atan 8. kişi.

www.basketball-reference.com

Şut atamıyor olayı kariyerinin ufak bir kısmı için geçerli sadece.

Neyse buna en iyi örnek Rajon Rondo.
  • i was made for you  (07.11.17 12:14:40 ~ 12:15:34)
@manert

allen iverson'ın mı şutu kötü veya nispeten kötüydü? çok iyi denemez belki ama nispeten kötü demek için bile fazla iyi şut atıyor derim ben iverson için.

baktım şimdi -sadece 3 sayı tam bir ölçek değilken bile, bir fikir verir diye baktım- kendisinin 3 sayı yüzdesine %22 ile 36 arası değişmiş. baskın sezonlarında 30'lar ve çevresinde dolaşmış. ki kendisinin oyunu şuta dayalı değilken bu oranlara kötü demedim ben. ne bileyim curry gibi müthiş bir şutör bile %41 ile %45 arası atmış şimdiye kadar kariyerinde. o yüzden kötü diyemedim ben.
  • windowsguvenlikduvari  (07.11.17 12:17:36)
jason kidd, vince carter ve allen iverson yanlis ornekler.`

  • baldur2  (07.11.17 12:18:27)
smacı yoktu ama, tony parker'ın gençliğindeki penetresi, deliciliği ve göz yaşı damlası acayip bir olaydı.

steve nash'in avuç içiyle bıraktığı turnikeler de çok güzel görünüyordu. 2000'den heatles dönemine kadar ki nba çok iyiydi be.

edit: şutu olmayan demişsin pardon, nash'i yoksay. aradığın kişi tony parker.
  • barabas  (07.11.17 13:03:48 ~ 13:05:25)
yazılan örnekler arasında tek doğru olanı rajon rondo. o da efsane sayılmaz :)

  • kivanc1  (07.11.17 13:07:35)
Stephon Marbury

Steve franchis

Detroit zamanları grant hill

Darius miles

Iguadala'nın ilk zamanları

Belki jamal tinsley

Latrell sprewell

Jason williams

Jason richardson

Rudi gay

Derrick rose ilk 2 yılı
  • bos gezenin bos ustasi  (07.11.17 14:09:08)
abi en baslardaki lebron james diye bir gercek var adamin sutu abooov kacin seviyesindeydi simdi öyle degil ki hala cok iyi bi sutu oldugu söylenemez ama adam efsane

  • isvicre rakisi  (07.11.17 14:13:32)
Westbrook

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (07.11.17 14:44:56)
Vince Carter'ın şutu epey iyi, asist özelliği de pek yok. Şu an oynayanlardan 3 isim;

1 numara: John Wall
2 numara: Demar Derozan
3 numara: Giannis Antetokounmpo
  • iwasbornonamountainside  (07.11.17 15:29:15)
Jason richardson buna en iyi örnek bence

  • Delay Fuze  (07.11.17 20:26:02)
Josh smith vardı bir de

  • Delay Fuze  (07.11.17 20:26:56)
Josh pek efsane değil gerçi. Richard jefferson da buna iyi bi örnek olabilir

  • Delay Fuze  (07.11.17 20:28:16)