[]

Regresyon tablosunu yorumlamama yardimci olur musunuz?

i.hizliresim.com

Sadece kirmizi ile isaretledigim "overall" sekmesini yorumlamaya ihtiyacim var. Yaninda 3 yildiz olanlar arastirilan sey bu degiskenlerle aciklanabilir anlamina mi geliyor? Eksi olanlar ne anlama geliyor?

Tesekkur ederim.

 
Detaylı bakamadım ama altta dediği gibi sıradan küçük kareler yöntemi kullanmış.

Ttest ile de anlamlılık düzeyini ölçmüş. Yıldızlar farklı seviyeyi gösteriyor yüzde olarak

Mobilde siliniyo ne yazsam ya
Üsttekiler coefficient alttakiler de istatistiki test, r2 de denklemin açıklama gücü

Biri daha detaylı açıklar ama örnek bir regresyon çıktı incelemesine baksan çözersin
  • passion rules the game  (07.11.17 00:00:47) 
Üstteki ttest altı coefficient imiş


  • passion rules the game  (07.11.17 00:02:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.