Ne yapmalı?

Geçen hafta şehir dışında olduğum için birkaç ay önce kayıt olduğum ve düzenli gittiğim spor salonuna gidememiştim. Neyse, geldikten sonraki gün gideyim bir antrenman yapayım dedim, salonun kapısına bir geldim ki kapı duvar olmuş. Adamlar bildiğin bir gece ansızın gitmişler! Sonradan öğrendim ki icralık olmuşlar, haczetmişler salonu falan. Adamlar da açıklama yapmış, biz aslında ödedik o paraları, usulsüzlük var, geri alacağız şikayet edeceğiz vs. vs. ama öyle bile olsa bu iş kısa sürede çözülmez herhalde.

Sorum şu, ben kendi paramı nasıl kurtarırım? Kartla ödeme yapmıştım birkaç ay önce, üyelik sözleşmem de var. Bunlar tekrar açmazsa başka bir yere geçmek istiyorum bir an önce.

O değil de preworkout içip gitmiştim; neyse ki eve koşarak gidecek miktardan biraz daha az almıştım. Yine de ziyan oldu.

Hangi kartla ödediysen gidip bankana harcama itirazında bulunuyorsun. Hizmet alamadığın dönemi belirtip ne kadar geri iade alman lazımsa dilekçeye yazıyorsun. Karşı tarafın hesabındaki paraya bloke koyuyorlar anında, ve eğer gerekçeni kabul görürlerse kredi kartına ödemeyi iade ediyorlar. Aynısı başıma geldi ve ödemeyi kredi kartıma iade ettiler.

  • hexdizard  (06.11.17 23:18:46)