100-200tl ye kaliteli kahve nasıl içilir?

Derslerden dolayı zaten çok kahve içiyorum.biraz kaliteli bir şey içmek istiyorum.amazondan french press gibi ıvır zıvır alabilirim ama ucuz olmalı, öyle çok alengirli makina alamam.
Hiç kahve türlerini bile bilmiyorum, çok uzağım olaya.kaliteli kahve nereden alınır, o konuda da fikrim yok.

mokalardan yapilan kahvelerin tadini cok sevdim ben. ama kahveleri biraz pahali olabilir.
makine 100 tl civarinda

  • omonia  (06.11.17 17:25:05)
şöyle bir şeyle başlayabilirsin: kahhve.com

mocha pot'la normal ocakta kendine espresso yapabilirsin. üzerine süt ve şuruplar ekleyerek diğer kahvelerin yolunu açarsın
  • captainobvious  (06.11.17 17:25:49)
  • omonia  (06.11.17 17:26:15)
Demeyi unuttum. Yurtda yasıyorum yani Ocak yok. Kettle ım var ama

  • atomunicindekiduraganelektrondalgalari  (06.11.17 17:27:30)
bir french press veya imkanın varsa filtre kahve makinesi al. kahveyi de buradan istediğin gibi çektirerek alırsın: www.sanalbaharat.com

  • inheritance  (06.11.17 17:45:26)
Yapıştır gelsin bit.ly

  • snowman  (06.11.17 18:09:32)
Selam,

Normalde Starbucks'tan bahsetmem bile ancak Bodum marka French press'lerin fiyatları 100tl civarıydı en son (kurla değişiyor ;)
Küçük boy'dan 2 kupa çıkar, gayet işinizi görür. Ben cam olanını kullanıyorum, memnunum. Yeşil ve plastik gibi olanı da alabilirsiniz ancak bulaşık makinesinde yıkanması önerilmiyor, 2 parça halinde elinizde kalır. Sürekli elde yıkarım derseniz fiyatı biraz daha uygun.

Kahve çekirdeğini ben internetten hiç almadım, görmeden bilmediğim yerden açıkcası almıyorum. 3rd wave kahvecileri deneyebilirsiniz, ben belli başlı olanların kendi blend'lerini alıyorum, en taze ve mevsime göre olanlar onlar genelde. Gönlünüze göre çektirirsiniz. Bu da 250 gr aldığınızı varsayarsak 30-40tl arası tutabilir. Hadi 50 TL diyelim, kaşık kupa falan da almış olun, 50 TL cepte :)

Kolay gelsin
  • hana bi  (06.11.17 19:22:32 ~ 19:23:38)
Huni şeklinde Hario V60 demlik al. Bir de 100'lük kağıt filtreler var onlardan al. Yanına bir de hassas terazi aldın mı güzel filtre kahve yaparsın. Düzenli kahve kavuran bir yerden de taze kavrulmuş 250gr kahveyi V60'a göre çektirip 18 bardak kahve elde edebilirsin. Taze çekilmiş içmek istersen de el değirmeni alarak çözülebilir. Düzeneğin Toplamı 200 TL'yi geçmez.

  • nightwalkerg  (07.11.17 03:04:21)