Avukat arkadaşlar: İsim değiştirme hk.

Annemin normalde çok güzel olan ismi nüfus memuruna kurban gidiyor (klasik hikaye).

Bunun için dilekçe vermek yeterli midir? Yolunu yordamını söyleyin de kurtulsun bizim valide.

Yok avukat tutmanız lazım derseniz de ne tür bir dava açılacak, masrafı ortalama ne kadar olur onu söyleyebilir misiniz?

dilekce verin asliye hukuka örnek dilekce cok taniklarinizi da ekleyin. Ozelden yardımcı olabilirim

  • bu benim teorim  (06.11.17 15:58:49)
3bin tl gibi tutuyor sanirim.

  • nax  (06.11.17 16:23:56)
Yeni kimliklerlerle ilgili şöyle bi haber gördüm ama: "Yeni kimliklerde büyük sürpriz! İsteyen adını ve soyadını değiştirebilecek"

Yapılan değişiklikler sosyal yaşamda birçok kolaylıkları da getireceğini belirten Şahin, "Yeni kanun ile ad ve soyadlarında imla hatası, anlam bozukluğu bulunanların bir kereye mahsusu mahkemeye gitmeksizin il ve ilçe nüfus müdürlüklerine başvurarak düzeltme yaptırabilecekler. 2525 sayılı Soyadı Kanununun 3'üncü maddesine aykırı soyadları ile yazım ve imla hatası bulunan veya problemli soyadları ile imla ve yazım hatası bulunan ya da düzeltme işareti kullanılmamasından kaynaklanan anlam değişiklikleri bulunan ad ve soyadları mahkeme kararı gerekmeksizin il/ilçe kurulu kararı ile değiştirilmesine imkan sağlanmaktadır. Düzenleme ile mahkemelerin iş yükü azaltılmakta, işlem süreci kısaltılmakta ve kolaylaştırılmaktadır” dedi.

www.hurriyet.com.tr
  • mkrk  (06.11.17 16:42:03 ~ 16:44:11)