[]

Bosanma davasi ve avukat hakkinda

Yurtdisinda sonuclanmis bir bosanma davasinin taninmasi icin Türkiye de acilmis bir dava bulunmaktadir.

Ekteki dosyada da görüldügü üzere sanirim tüm ücretleri bana kitlemeyi düsünüyorlar.

Karakol önünden dahi gecmemis biri olarak soruyorum;

Burda avukat tutarak mi devam edeyim, yoksa mahkeme günü tek basima mi katilayim?

 
Davayı kabul etmeme gibi bir durumunuz yok sanırım, anlamı olmaz zaten.

Söz konusu davalarda yargılama gideri davayı açan taraf üzerinde bırakılır, sizden bir şey talep etmezler. Bu davaların kiminde hakimler vekalet ücretine hükmediyor, kiminde etmiyor. Bence edilmemesi gerek ama başıma ikisi de geldi.

Dava günü duruşmaya katılın ve davayı kabul ettiğinizi, aleyhinize vekalet ücretine hükmedilmesine sebep olacak bir şey yapmadığınızı, vekalet ücretine hükmedilmemesini talep ettiğinizi söyleyin. Karşı tarafın avukatı da öküz değilse zaten tanıma tenfiz davalarında çıkan vekalet ücretini icraya koymaz.
  • kaymaktutmayansicaksut  (06.11.17 14:07:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.