Skinny, boyfriend, mom, yüksek bel, düşük bel...

İnternetten jean bakayım dedim de böyle bir sürü çeşit çıktı karşıma. Sözlükte de biraz okudum da hemen hemen hepsine çok fazla olumsuz yorum yazılmış. Merak ediyorum siz hangi modelleri beğeniyorsunuz ya da hangilerini çirkin buluyorsunuz. Mom jean'ler çok güzel değil mi mesela sizce de? Ya da skinny düzgün fizikli birinde gerçekten güzel durmuyor mu? Öyleyse niye herkes laf ediyor ki bu pantolonlara?

Siz hangilerini giyiyorsunuz?

Not: E
Skinny en dari ama butun bacaklarin ortada karsi cinse hitap ediyor modasi da kalmadi.
Slim hafif dar kesim en iyisidir.
Dusuk bel de bi ara modaydi zenciler falan cok giyerdi.

Kadinlar icin mom, yuksel bel ve skinny derim.
  • imelih  (05.11.17 23:10:11 ~ 23:24:46)
slim-fit.

not: E
  • AlsterWasser  (05.11.17 23:12:11 ~ 23:13:43)
yüksek bel skinny. yakıştığını düşünüyorum ve yeniliğe pek açık değilim, o yüzden hep bu model alıyorum. mom jean de harika bence, kendime yakıştırmıyorum ama başkalarında çok beğeniyorum özellikle minyon kişilerde.

  • theseachange  (05.11.17 23:13:14)
skinny ve yüksek bel giyiyorum. mom ve bf bana göre değil, vücuduma uygun bulmuyorum. mom jean kimsede beğenmiyorum. boyfriends jean ise yakışana yakışıyor. hatta balık etli olanlara bi tık daha yakışıyor bence.

  • elorelia  (05.11.17 23:13:35)
relax fit ve slim fit giyiyorum ama ikisi arasında yüksek bel ve rahat kesimde daha iyi hissediyorum.

  • ozgur bir kusun hatirati  (05.11.17 23:22:21)
Abi su hayvan gibi yukari cekilip gotu komple ortaya cikaranlardan da giymeyin de ne giyerseniz giyin.

  • baldur2  (05.11.17 23:25:34)
Mom en güzelleri. Diğerleri çok itici geliyor bana o ne öyle ya.

Skinnyler gerçekten güzel bir vücut olmadıkça kötü duruyor ayrıca güzel vücutlu birine bile yakıştırmadığım olmuştur. Bayağı geliyor bana.

Mom,bootcut'lar güzel.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (05.11.17 23:26:21 ~ 23:27:32)
Baldur2 +1
Yüksek bel pantolonlar tarihe karışsın artık nolur ya.

Relax cropped ve slim fit candır
  • mor oje  (05.11.17 23:27:46)
mom hiç tarzım değil, hiç sevmiyorum. bence korkunç bir model, acilen yok olmalı. boyum kısa olduğu için de yüksek bel tercih ediyorum ve skinny.

  • fragile lady  (05.11.17 23:30:04)
Güzel çuval giyse yakışır da, mom jeans şaka gibi bir şey bence. Mom jeans birine yakışıyorsa, başka her şey daha çok yakışır. 80'lerin saçma kıyafetlerinden hallice. Oldu olacak vatka da takalım.Gerçi moda açısından "Gözüm 3-5 senede anca alışıyor, ondan sonra modası geçiyor" grubundandım. O yüzden, bir 15 senedr giysi bulamıyorum, her şey eciş bücüş geliyor bana. Mom jeans'in tek hatırlattığı şey şu
youtu.be

Yüksek bel de kemerini göğsünde bağlayan emekli amcaları hatırlatıyor bana.

Skinny'ye gözüm alıştı. Bulunduğum yerde 50 kilo olanlar da, 150 kilo olanlar da skinny jeans giyiyor. 150 kiloda olanınki bile fena durmayabiliyor. Ben de arada kaynıyorum. İki sene öncesine göre 6 kilo almama rağmen dikkat çekmiyor:

Spor ve günlük kullanımda dümdüz boyfriend jean'leri seviyorum.
shop.bestseller.com

En sevdiğim orta yükseklik olan bootcut
s7d9.scene7.com
sc02.alicdn.com
Şunun sade güzelliği hiçbir şeyde yok gibi geliyor bana. Bir de hafif İspanyol paça olanları seviyorum ama modası geçti onların.
  • aychovsky  (05.11.17 23:31:22 ~ 06.11.17 00:06:52)
hafif kilolu kızlara mom jean çok yakışıyor bence.

  • mr sherlock  (05.11.17 23:34:25)
Ben normal bel seviyorum. Düşük bel hem çok rahatsız hem sağlıksız hem de 2000’li yılların başlarında kaldı artık. Çok aşırı yüksek beller de çok tuhaf duruyor. Normale yakın azıcık yüksek bel en güzeli sanırsam.
Skinny çok severim. Etli butlu bir kadın olmadığım için boyfriend, mom tarzı modeller bana hiç yakışmıyor. Ortaokula giden erkek çocuklarına benziyorum sonra.

  • i m cool with that  (05.11.17 23:49:08 ~ 23:49:49)
Ağırlıklı skinny giyiyorum bu yıl bf aldım sonra mom çıktı hepsini sollar bence o derece güzel. Düşük bel tarihe karıştı çok mutluyum yada ben görmüyorum. İğrençti. Götü ortaya çıkaran yüksek bel kadar güzeli yok. Zevk meselesi işte korkunç bulanlar olmuş bunları mesela bense hiç anlamıyorum onları nasıl bakıyorlar:)

  • eksi sozlugun tatli insani  (05.11.17 23:57:53)
mom jeans kötü evet.

@baldur'a da katılmamak elde değil.

erkekler için de böyle bir duyuru istiyorum ama... düşük bel olmayan bir şey istiyorum. neymiş bunun yolu, modeli?
  • runagain  (06.11.17 00:01:30)
kilolu olanlara yüksel bel iyi gidiyor. göt tamamen ortada.

  • gölgede aynı  (06.11.17 00:14:17)
Burada da görüldüğü gibi herkesin sevdiği ve nefret ettiği çeşit farklı, o yüzden sözlükte okuduğun yorumlara göre değil kendine ne yakıştırıyorsan o şekilde karar ver.

Erkek birey olarak skinny veya slim giymeyi tercih ediyorum, seven oluyor sevmeyen oluyor ama ben kendime yakıştırıyorum. Renk de önemli burda, açık mavi olanın çok yakışmadığını ama koyusunun güzel olduğunu söylüyorlar.

Kadınlarda ise mom jean denilen tip kesinlikle çok kötü bana göre mesela, nasıl beğeniyorsunuz onu anlamıyorum. Yakışana yakışıyor da değil mevzu. Mesela skinnyler yakışana gerçekten inanılmaz yakışıyor, kilolularda ise iğrenç duruyor. Fakat mom kesinlikle kilo, boy farketmeksizin kötü bence. Boyfriend ise yine yakışana yakışan tipten. Bel kısmı ise bana hiç batmaz. Sonuç olarak git ve beğendiğini, sana yakışanı giy. İnsanlara bir şey beğendirmek zorunda değilsin. :)
  • tierra santa  (06.11.17 00:26:17)
@Runagain
Skinny degil de slim iyi. Stretch bulabilirsen stretch slim Al. Muthis.
Paca olarak loft Paca diye gecen pantolonlardan alabilirsin.
  • baldur2  (06.11.17 00:44:40)
skinny, bf, yüksek bel

ins düşük beller yok olur, dünyadan silinir, unutulur amin.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (06.11.17 03:09:42)
Skinny diyorum direkt, bol bol pantolonlar çok itici geliyor.

  • roket adam  (06.11.17 15:19:55)
Ben slim fit ve regular giyiyorum.

  • tahin pekmez yoğurt  (06.11.17 17:45:41)
Yüksek bel skinny.

  • orijinalinden iyi olan cover  (06.11.17 17:57:46)