Kış tatili - 3 gün - Berlin, Brüksel, Bern?

Merhaba herkese,

Kasım sonu Aralık başı için bana bu üç şehirden birini önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

Brüksel

  • benaslindayohum  (04.11.17 16:13:44)
merhaba sana,

neden bu üç alakasız şehir?

ama üçünü de görmüş biri olarak, bence alternatifsiz berlin. hele brüksel'de hiçbir şey yok.
  • devcileyin,  (04.11.17 16:13:55)
Berlin bu ucu arasinda.

Bruksel olursa 1gun bruksel 2 gun brugge filan.
  • kuehles blondes  (04.11.17 16:15:40)
Aralık sonu gelseniz daha iyi olur hiç değilse noel pazarları vs daha iyi olur sizin için gezmenize değer. Belçika için söylüyorum brugge var anvers var bi de brükseli görürsünüz 3 gün de yeter yani. Sizin yerinizde olsam strasbourg a giderim oraları gezerim.

Belçikaya gelirseniz mutlaka Nazi kampını ziyaret edin.
  • England  (04.11.17 16:15:51)
Kış tatilini de açman lazım ama
Fıstık gibi oteller sıcak kahveler romantik akşam beklentisi için Brüksel dedim ben

  • benaslindayohum  (04.11.17 16:17:47)
@dl
bu üç alakasız şehir çünkü:
1) üçünü de görmedim
2) görece-uygun uçak bileti/konaklama alternatifleri buldum buralara.
  • neyleyim  (04.11.17 16:19:05)
Bern şehir merkezi uzun tatil için küçük kalıyor ama ben kayak yaparım, köylere giderim, başka şehirlere de gecerim vs derseniz gidebilirsiniz.

Yok sadece sehir merkezine gidecegim derseniz Berlin derim ben. Brüksel'e gitmedim, yorum yapamıyorum.
  • fraise  (04.11.17 16:23:35)
Isvicre pahali bir sehir ve Bern bunun karsiliginda degecek bir gezi vadetmiyor bence. Klasik, kucuk bir Avrupa sehri
Bruksel bir nebze daha canli, hareketli
Berlin ise bence iclerinde en heybetlisi. Gorulmesi gereken yerler acisindan daha cok secenek var. Daha hareketli bir sehir hayati.

Ve Aralik sonu olmasi fikrine katiliyorum. En azindan weihnachtsmarkt deneyimi olur.
  • nickfury  (04.11.17 16:27:43)
@eng & nf
noel pazarları kasım sonu başlamıyor mu?

@bay
kış tatili yazmamdaki kasıt kışın gidecek olduğumu başlıkta belirtmekti.

@fr
süre kısıtlı olduğu için sağa sola gitmeyi çok düşünmüyorum (2 gece kalacağım), gittiğim şehirde geçiririm zamanımın tamamını.

berlin it is, then.

teşekkürler.
  • neyleyim  (04.11.17 16:28:01 ~ 16:30:01)
berlin soguk olur o zamanlar ama sehir guzel

  • kveldulv  (04.11.17 16:35:02)
Aralik sonu degil haklisiniz. Kasim sonu basliyor noel zamanina kadar suruyor. Ama her sehirde ayni zamanda olmuyor. Her sehrin farkli bir markt programi oluyor. Berlin tarihlerini arastirabilirsiniz.

www.visitberlin.de
  • nickfury  (04.11.17 16:57:04)
Bern'i bilmiyorum ama Brüksel değil kesinlikle.
Zaten Charleroi'ye inecekseniz 15 euro shuttle'a vereceksiniz tek yön. Bunu da düşünüp Brüksel'i bir kez daha silin bu listeden bence.

Benim oyum Berlin'den yana.
  • yaraticinick  (04.11.17 17:29:50)