faturaları yanlış basan matbaa

mayıs ayında vergi dairem değiştirilmiş devlet tarafından. neyse, elimdeki faturalar tükenince bu hafta yeni fatura basmasını istedim matbaadan.

mailde 500 defa "XXX vergi dairesi olarak değiştirelim" dedim.
vergi levhamı attım, attığım vergi levhasında "YYY vergi dairesi" y azıyormuş. matbaa uyardı, ben de muhasebecimden güncelvergi levhamı istedim. ve üstünde "XXX vergi dairesi" yazılı vergi levhasını gönderdim.

çarşamba günü mail ile faturanın örneğini atıp onay istemişler, yoğun olduğum için göremedim.
"YYYY vergi dairesi" yazmışlar faturalara. bugün gördüm maili ve bir mail daha atmışlar dün, "faturalarınız basıldı gelip alabilirsiniz".

ne bok yiyecem ben şimdi?

sizin değil matbaacının sorumluluğunda diye biliyorum. teslim almayın. matbaacı ile görüştünüz mü? illa alın kullanın dememiştir. onlar bilir prosedürü.

  • elorelia  (04.11.17 11:26:52)
Ne yapacagim var mi, sen nisanli biri nisan atsa ve ardindan bu alternatif dunyada hemen baskasini bulup siparisi merve & abuzer yerine asuman & abuzer e cevirse, sen adama merve & abuzer sekerlerini gondersen ne yapar?

Bu siparisi cop haline getirmis matbaa, ne almak ne para vermek zorundasin. Isi yapan kisi dikkat edecek biraz.
  • kurnaz  (04.11.17 11:42:01 ~ 11:42:33)
kardeş cok sorun yok telaşlanma.aynısı benımde başıma geldi. vergi dairesi değiştirince fatura koçanları elimde patlamıştı.

cozum basit. matbaa sana üzerinde doğru vergi dairesinin yazdıgı bant şeklinde bir etiket basıyor.sende tum faturalara o etiketi yapıştiriyorsun elle. 2 saate falan 4-5 kocan bitiririsin. biraz çirkin duruyor ama olsun. evrak nede olsa ticari bişey olduğu için çok dikkat edilmiyor.
  • paudi  (04.11.17 11:43:21)
Baskan sikinti yok. Benin faturada sirket adim baska. Isim degisikliginden sonra yebi fatura bastirmadim. Sticker yapistiriyorum.

  • allah yazdiysa bozsun  (04.11.17 12:03:14)
Baska yerle anlasin. Daha once bir ceviri isi yaptirmistim. Kimlik numarami yanlis yazmis soyadimi yanlis yazmis para vermedim kabul da etmedim.

  • Traveller  (04.11.17 12:53:55)