filtre kahve?

arkadaşlar ben hiç filtre kahveden anlamam. ben evde yada işyerinde nasıl yaparım filtre kahve? ve nereden alayım iyisi hangisi? bende entel bir plaza calısanı olmak istiyorum :(

sırf özentilikten, popüler kültürden dolayı alma gözünü seveyim ya. al arçelik telve mis gibi kahveni iç.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (03.11.17 15:24:56)
filtre kahve oldukca basit ve kolay bir sey.

eve ucuz bir makina alarak bunu cözebilirsin. ya da french press.

ben sahsen bir noktadan sonra günde 2 fincan kahve icmenin biraz hamallik oldugunu görünce espressoya döndüm. hayatimdaki en güzel islerden biriydi.
  • kurnaz  (03.11.17 15:28:26)
git bir Tchibo mağazasına, sor söylerler, toparlarsın malzemeleri oradan.

NOT: Entel plaza çalışanlarında makineler tozlandı, moka potlar, Chemexler, V60'lar falan gözbebeği şu aralar. Üçüncü nesil/dalga falan deniyor, herkes ayrı bir dalga anlayacağın.
  • candanag  (03.11.17 15:30:39)
hediye olarak french press geldi. onunla yapıyorum. günde 5-6 fincan içmiyorsan makine gereksiz. bendeki french press kahve dünyasının.

  • sutlu nescafe  (03.11.17 15:33:17)
Nescafe falan içeceğine filtre kahve iç daha iyi.

Alman gereken şeyler: 1 adet french press ve french press'e uygun çekilmiş kahve.

İkisi de Starbucks'ta satılıyor. French press'i başka yerlerden daha uygun fiyata da alabilirsin.

Kahveyi starbucks'tan al. Bence kahveleri iyi. Alırken paketin sağ tarafında bir kavrulma skalası var. Blonde'dan Dark'a giden bir çizgi. Damak tadına göre seçersin.

Paketi aldıtan sonra kasada direkt çektir. Aksi halde sonradan götürünce çekmeyebiliyorlar. Çektirmek istediğinde neye göre olsun diye sorar. French Press dersin. Biraz daha iri kıyım çekiyor.
  • himmet dayi  (03.11.17 15:33:57)
yapımı türk kahvesinden daha kolay. tchibo, starbucks gibi bir yerden kahve al. alırken kağıt filtre için öğütün, dersin. bir tane şu ucuzlarından kahve makinesi al. kağıt filtre rossmann da ucuz oradan alırsın. bu kadar.yapımı basit. kahve paketinin üstünde yazıyor. ha bu arada türk kahvesinin keyfi ayrıdır, filtrenin ki ayrı. filtre kahveyi zaten erken saatlerde uyanmak için türk kahvesini de akşam keyif olsun diye içersin.

  • silver apple  (03.11.17 15:48:27)
ihtyacınız olan 4 şey var. sıcak su, çekilmiş kavhe, french press, kupa. afiyet olsun.

  • tukenmez adam  (03.11.17 16:03:19)
French press filtre kahve yapmıyor, demlenmiş kahve yapıyor, haberiniz olsun. Filtre kahve istiyorsan ya makine ya da aeropress gibi kağıt filtreye sahip aletler gerekiyor.

  • i was made for you  (03.11.17 17:17:57 ~ 17:21:26)
havalı plaza çalışanı olmak istiyorsan aeropress al, bak bi fiyatına

  • michael_knight  (04.11.17 01:11:49)