Maaşı çektiğiniz gün

Ya da ilk hafta sonu.. neler yapıyorsunuz, özel bir ritüeliniz, kaçamağınız ya da kendinizi ödüllendirme yönteminiz var mı?
Güzel bir ziyafet, alışveriş ya da sinemaya gitmek gibi

sağa sola dağıtıyorum, beşinde yatıp altısında bitiyor. ehe :(

  • rahip janick  (03.11.17 14:56:56)
kredi kartı borçlarını ödüyorum ilk. bi rahatlatıyor hemen. sonra da ofise tatlı söylerim.

  • elorelia  (03.11.17 14:57:54)
ödemeleri yapıyorum, anneme para gönderiyorum. Özel bir şey yapmıyorum.

  • sopiro  (03.11.17 14:59:01)
kitap alıyorum, okumuyorum genelde ama alması da keyifli

  • cedex  (03.11.17 14:59:56)
miss pizza ya da virginia angus'a giderim o gün ya da fırsat olan ilk zamanda.

  • Bruce  (03.11.17 15:05:25)
Genelde kenarda fazla olmasa da biraz birikmiş olduğu için maaş günü bana özel gelmiyor.

  • himmet dayi  (03.11.17 15:07:35 ~ 15:07:42)
Kendi isim var maas ya da para kazaninca degil de yeni piyasaya surdugum bir urunun tanitimi satisi geri donusleri yogun geciyor ve o ilk firtina dindiginde kendimi kapatmayi cok seviyorum.isi arkadaslara teslim edip ruzgarli biyerde, bozcaada gibi biyerde sessizlikte kitap okumak ve internetten uzak durmak her seye degiyor.

  • a r a m i s  (03.11.17 15:11:01)
maaşın yattığı gün; kiramı , kredi kartı borcumu, öğrenci kredisini yatırıyorum. bütçe planımı tuttuğum bir excelim var, buraya işliyorum. kalan paradan o ay planladığım kesin giderim varsa (düğün takıları, ödenecek borç..vs) düşüyorum. kalan parayı 30'a bölüp çıkan rakama acı acı bakarken "günlük bu parayla yaşaman lazım aq." diye içimden geçirip, exceli kapatıyorum. devamlı ritüelim bu.

  • akil kupuru  (03.11.17 15:15:30)
borçları ödüyorum zaten sonra bitiyor :(

  • kismisolungac  (03.11.17 15:15:54)
Ticket yattığında sevdiklerime birşey ısmarlıyorum, maaşımın 3/4’ünü evlilik için ayırıyorum, geri kalanın 3/4’ü kredi kartına, geri kalan da arada kaynıyor gidiyor.

  • sylr  (03.11.17 15:20:50 ~ 15:21:19)
Ev ahalisine bir şeyler alıyorum, önceden pasta, baklava filan alırdım, şimdi annemin talebi üzerine kıyma, pirzola filan almaya başladım, hayır normal market alışverişine döndü mutluluğum olan bana oldu.

  • elikası  (03.11.17 15:39:34)
Olmaz olur mu?

Onunla göz göze, diz dize oturuyoruz. Karşıma alıp ona "seni asla terk etmeyeceğim" diyorum. Bu soğuk kış gününde Ellerimin içine alıp hohluyorum, sonra onunla gideceğim yerlerin hayalini kuruyorum derken atm'de yapmak istediğiniz başka bir işlem var mı yazısını okuyorum ve ondan kalan son 10 lirasına tavuk dürüm yiyorum
  • rakicandir  (03.11.17 15:52:31)
bi çeyrek alıyorum

  • superb  (03.11.17 16:34:23)
Meyhaneye gidiyorum.

  • eazy  (03.11.17 16:36:37)
guzel bir viski aliyorum kendime :)

  • kamyonsans  (03.11.17 16:38:22)
Kuruyemisciye gidip aylik kuruyemis, atistirmalik alisverisimi yapiyorum:)

  • balpolen  (03.11.17 17:23:37)
aynen böyle oluyor,

www.youtube.com
  • akil kupuru  (03.11.17 17:28:59)
Maasi ilk aldigimda guzel bir yemek ismarliyorum kendime. Sonra yine ismarliyorum. Ay ortlaarinda da ismarliyorum. Hatta ay sonu maas bitmek uzereyken bile ismarliyorum.

  • stavro  (03.11.17 17:33:36)
Kira ödüyorum. :( Başka da farklı bir şey yapmıyorum diğer günlerden.

  • ms brownstone  (03.11.17 17:57:16)
özel ritüelim yok. İsterdim bi çikolata çeşmesine avcumu dayayıp lukur lukur içerim ama yok işte, anca fatura kredi kartı vs...

  • basond  (03.11.17 22:24:46)
bir önceki maaştan arta kalan parayı yatırım hesabına aktarıyorum. bunun dışında güzel ziyafet, yemek vb. şeyleri maaş alınca değil de canım ne zaman isterse o zaman yapıyorum.

  • yüzyıllık yalnızlık  (03.11.17 23:12:20)