türkiyenin tadı tuzu kaldı mı

türkiye'de hiç kimsenin tadının tuzunun kalmaması

tat tuz bırakacak ne kaldı ki hayatımızda?
özgürlük yok.
çağdaş uygarlık yok.
cumhuriyet yok.
düşünce yok.
hak yok.
hukuk yok.
adalet yok.
eşitlik yok.
huzur yok.
eğitim yok.
bilginin değeri yok.
işi bilen yok.
insan hayatının değeri yok.
para yok.
vatandaş olarak değerin yok.
üretim yok.
tüketim çok.
vergi çok.
rant çok.
rüşvet çok.
torpil çok.
suriye'li çok.
döneklik çok.
kandırılan çok.
öküz çok.
yasak çok.
terör çok.
şehit çok.
istifa yok.
sorumluluk yok.
laf çok.
yandaş çok.
iş yok.
üretme yok.
diploma yok.
medeniyet yok.
özgüven yok.
can güvenliği yok.
asayiş yok.
kafa yok. olanın da zaten burada işi yok.!
yaltak yultak adam çok.
karakter yok.
omurga yok.
tüm bunlara sebebiyet verenlere oy çok.
hayat pahalı.
millet sömürülmüş, bıkmış, usanmış, pusmuş, yılmış.............................................

biz türkiye'de tad tuz olunca kalmıyoruz. düzeltmek için savaşmak için kalıyoruz. bu saydıklarınızı düzeltmek için bir şeyler yapın. mesela çöp süpürüyorsanız tertemiz yapacaksanız caddeleri işten kaytarmadan. öğretmenseniz çocuklara çöp atmama bilinci kazandıracaksınız. genel müdürseniz torpil yapmadan işçi alacaksanız. bu saydıklarınız çok kolay düzelebilir.

  • iddaaci  (01.11.17 23:31:48)
Bu bunalım umutsuzluk hallerini anlamlandırmakta zorlanıyorum. Evet abi olağanüstü bir dönem ve uzunca bir zamandır işler kötü gidiyor. Biraz tarih okuyun iyi gelir. Tarihte o kadar küçük bir yer ediyor ki şu an olanlar. Tarihi falan geçtim 80ler diye bir dönem var ya hu bu ülkede. İnsanımızın sokakta birbirini öldürdüğü sonra ordumuzun hepsini beraber öldürdüğü bir dönem. Sakin kalalım hallolur her şey.

  • but that was just a dream  (02.11.17 00:09:00 ~ 00:10:13)
"özgürlük yok.
çağdaş uygarlık yok.
cumhuriyet yok.
düşünce yok.
hak yok.
hukuk yok.
adalet yok.
eşitlik yok.
huzur yok.
eğitim yok.
bilginin değeri yok.
işi bilen yok.
insan hayatının değeri yok.
para yok.
vatandaş olarak değerin yok.
üretim yok."

Sdgfkk.. Var mıydı ki?

Gerçekten azıcık tarih öğrenin.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (02.11.17 05:02:42)