[]

Dün yarın olsaydı bugün Cumartesi olurdu.

diyen adam aslında hangi gündedir?

Formülünüzle yazar mısınız


 
pazartesi


  • euphrat  (01.11.17 16:38:30) 
yarın pazar olsa bugün cumartesi olurdu ama aslında dün pazarmış dolayısıyla aslen bugün pazartesi


  • yuto  (01.11.17 18:19:16 ~ 18:19:29) 
abi nasıl saçma soru ya bu.

dün, yarın olsaydı bugün yani x, x+2 olurdu. o zaman x+2= cumartesi yani x = perşembe olurdu.

yarın, dün olsaydı bugün yani x, x-2 olurdu. o zaman x-2= cumartesi, x=pazartesi

artık başka bir kelime sıralama oyunu varsa bilemeyeceğim ama bu bir türkçe sorusu aynı zamanda. ekfiilli cümle bile söz konusu olsa ben özneyi muhatap alırım. yoksa bu gerizekalı sorunun hiçbir anlamı kalmaz.

not: sorudan zamanın ileriye alındığı anlamı da çıkıyor. hatta perşembe cevabı öğe sıralaması yüzünden daha doğru. (dün'ü iki gün ileriye alsaydık gerçek zamana göre yarın'a ulaşırdık)ama sonuçta sorunun 2 cevabı var ve tekrar ediyorum, aptalca bir soru.
  • godoşu beklerken  (01.11.17 20:43:04 ~ 22:20:24) 
yani zamanı 2 gün geri alsaydık bugün cumartesi olurdu. zamanı 2 gün geri almadığımıza göre bugün pazartesi.


  • nickini degistiren yazar  (01.11.17 20:59:16 ~ 20:59:36) 
Pazartesi diyenler, dikkatli okuyun soruyu! godoşu beklerken +1. Cevap perşembe yani.


  • microfiction  (02.11.17 01:37:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.