İngilizce sorunu

Selamlar,

Sanırım buradan bulmuştum.. Bir konuda ekşi sözlükte bir konuya yönlediriyordu ve konu ingilizce öğrenmek ile alakalıydı. Entry'de de hatırladığım kadarıyla, duolingo, rosetta stone gibi uygulamaları bırakıp, apple store'da bir uygulama tavsiye ediyordu.. yanlış hatırlamıyorsam uygulamada ingilizce olan makalelerde bilmediğimiz kelimelere dokununca altında ne anlama geldiğini gösteriyor gibi birşey anlatıyordu..

Bu entry'i bulamasanız bile inglizce gelişimi için buna benzer programlar var mıdır bilidiğiniz?

yok şöyle; hatırladığım kadarıyle, app store yada android markette bulunan uygulama seviyenize göre bir ingilizce text getiriyor, bilmediklerinize dokunduğunuzda hemen altında türkçe açıklaması gösteriyor.

  • kozm  (01.11.17 16:37:53)
lingualeo sadece makale değil, görsel ve işitsel kaynaklar da var.

  • ganbatte  (01.11.17 16:49:57)
Bu hafta icerisinde acilan basligi diyorsan eger birisi readlang'dan bahsetmisti. uygulamasi yok ama muhtesem bir site. Bir suru metin var, bu metinleri okurken dokundugun kelimenin turkcesi cikiyor ve de kelime kartlarina kaydediliyo. Bu kartlari da her gun tekrar etmeni sagliyor ve hatirlatici olarakda okudugun metindeki cumleyi gosteriyor. Benim icin cok faydali oldu. Oneren arkadasa da buradan tesekkurler..

  • naylonlee  (01.11.17 17:02:51)