iş yerinden ayrılmak maaşı alamamak vb konular

mayıs ayında bir firmada işe girdim 3 aylık dönem sonunda kendim işten ayrıldım,
ayrılma sebebim yapılan anlaşmaya uymamak mobbing ve maaşı ödememek gibi sıralanabilir.

en son şirketten ayrıldığımda içeride 1.5 aylık maaşım kaldı sonrasında da ödenmedi, kontrol ettiğimde şirket sigorta girişimi de yapmamış olarak gözüküyor. çalıştığım süre boyunca

bu şirket kosgeb için başvuru yaptıklarında beni orada personel olarak gösterdiler maaşımın yaklaşık yarım katı kadar fazla bir maaşla.

ayrıca bu şirket bana maaşımın bir kısmını elden vermişlerdi bir kısmını da (ufak bir bedel) hesabıma yatırmışlardı.

geçenlerde yaptığımız görüşmeden ödemeyeceklerini aleni bir şekilde dile getirdiler.

içeride kalan paramı almak istiyorum üstüne bu yaptıklarıyla ilgili de cezaları ne ise çekmelerini istiyorum neler yapmamı önerirsiniz.

direkt şikayet et. ola ki maaş banka hesabına da yatııysa nanay gülüm nanay. uğraşsın şerefsizler

  • silah taciri  (01.11.17 13:20:30)
Öncelikle noter üzerinden bir ihtar gönderin derim. Zaten zamanında cevap vermezlerse direkt haciz yolunuz açılır. Yok eğer cevap verirlerse duruma göre hukuki işlem/avukat yolu görünür.

  • zenlaid  (01.11.17 13:22:18)
edit: şikayet edeyim ama hangi kurumlara hangi sırayla, noterden ihtar çekmek ,sgk'ya şikayet etmek ve vergi dairesine şikayette bulunmak gibi 3 şikayet var ama şirketteki kimseyle muhattap olmak onların çirkin agızlarını çekmek istemiyorum

  • exodia  (01.11.17 13:22:49)
Ihtar sonrasi direkt haciz olmaz. Parayi odemezlerse icra takibi ya da dava acmak lazim.

Bimer de denenebilir.
  • rusyalı kozmonot  (01.11.17 16:23:37)
Bölge çalışma müdürlüklerine şikayet edin.

  • Phoebe  (01.11.17 20:09:03)