evleneceginiz kadının kyk borcunu üstlenir misiniz?

hadi bakalım erkeklerden cevap gelsin.

Evleneceğim kadın o kadar asalak biri olmayacaktır, bunu bana üstlemeyecektir. Kendi halledecektir.

  • MaNOfTheYear  (31.10.17 20:08:55)
Erkeklerden cevap gelsin demişsin ama bir bayan olarak cevap vereyim çatır çatır kendim ödüyorum. Evliyim. Zamanında benim yediğim hurmalar neden onu tirmalasin?

  • kafanguzelolmus  (31.10.17 20:10:18)
param varsa öderim de, kişisel borçların evlilik muhasebesinde ayrı yeri olduğunu düşünüyorum. mesela ben evlendiğimde kredi borcum hala yaşıyor olursa onun için kendi kazancımdan ayrı bütçe ayırırım.
itlik serserilik yaparak harcadığım parayı hanımımın rızkından kesecek değilim evelallah!
parası olur da beni almadan önce kyk'mı kapatırsa itiraz etmem tabii ki *-*

bunun küçük hesapla alakası yok, sorumluluk almakla alakası var. biricik göz ağrım ugg'lara verdiği paranın sorumluluğunu almayıp bana ödetmeye kalkarsa onun ugg'larını yolarım. ba ba ba, senin paran benim param yokmuş. tuzu kuru olanlar için olmaz tabii, 47255 lira gelirim olursa ben eski sevgilimin kyk borcunu da öderim onda sıkıntı yok zati, halla halla...
  • Bruce  (31.10.17 20:12:35)
öderim.karım olduğu andan itibaren artısı ile eksisi ile benim kanatlarım altında olduğuna göre borcu da benimdir.evlenirken reddi miras yapın o zaman bu kadar ince düşünüyorsanız.

  • since1907  (31.10.17 20:15:36)
Maaşım iyiyse öderim. Çok iyi değilse üç beş katkıda bulunurum. KYK kredisi denince sanki herkes aldığı parayla itlik serserilik yapmış gibi anlaşılıyor ama belki o para olmasa okuyamayacak insanlar da var. Nasıl harcadığına bakmazdım o yüzden. Gezip tozmak, yiyip içmek için harcadıysa da afiyet olsun.

  • dissendium  (31.10.17 20:16:39)
iş evlenmeye vardığında iki tarafta birbirinin kişisel borcunu seve seve ödemek zorundalar.

(bkz: düğün öncesi damadı iflas ettirmek/#69148567)

o yüzden ne yapıyoruz? saçma sapan borç altına girmiyoruz düğün öncesi.
  • blue eyes white dragon  (31.10.17 20:18:14)
evleniyorsak eğer bu tarz şeyler aramızda sorun olmaz. bu tarz şeyler problem olacaksa evlenmeyiz.

  • AlsterWasser  (31.10.17 20:19:19)
Kendisi ödeyemiyorsa veya rica ederse öderim ne olacak.

  • catch the arrow  (31.10.17 20:27:01)
getir de borçlarını kapatayım diyecek halim yok kendisi öder zaten ama darboğaz olur, kaza olur bela olur vs öderim yani ne olacak. kyk borcunu ödemeyeceğim kadınla neden evleneyim ki?

  • nrmnm  (31.10.17 20:29:29)
ahahahagsdads onun borcu senin borcun ayrimi olur mu evlilikte? borcu paylasamayan adam colugu cocugu nasil paylasacak?

  • tavukbanalop  (31.10.17 20:31:27 ~ 20:32:20)
kuzenim kaçarak evlenmişti, kaçtığı eşi ödedi.

  • aydogank  (31.10.17 20:31:57)
Burda adam evlenince tabii borcu paylaşacak falan diyen kadınların kaçı evleneceği erkeğin kyk borcunu üstlenir acaba. Evlenecekleri erkeklere kendisiyle alakası bile olmayan bir borcu kilitlemeye çalışan hatunlar adına da “paylaşım” diyorlar amk shshd, ne güzel memleket.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (31.10.17 20:47:31)
Öderim ben de

  • keep out  (31.10.17 21:05:11)
Sevgiliyken ödedim,hacizle ugrassin istemedim,iliskim devam ediyor.Ben herhangi bir beklentiyle yapmadim yani o kisi benle evlensin filan diye degil.Cünkü ben evlilik düsünmüyorum,kendisi de düsünmüyor.Evlilik düsünmemekte iliskimizi önemsiz yapmiyor,birbiirmiz icin önemliyiz ve mutlu oldugumuz yere kadar gidecek.Ben cok cok israr ettim bu arada ödemek icin o yüksek lisans sürecindeyken. Şu an kendisi de çalışıyor,aramızda para muhabbeti yok.

  • basubadelmevt  (31.10.17 21:07:38)
erkek değilim ama tabiki öderim. iyi günde kötü günde hastalıkta ve sağlıkta... o zaman dost hayatı yaşa bir zahmet. faturaları da bi sen bi o ödesin. yemeği de nöbete koyun.

  • for day to break  (31.10.17 21:08:58)
yeterki geçmişinde sadece kyk borcu olsun, öderim.

  • petek  (31.10.17 21:22:06)
yani oderim sorun olmaz, benim icin oldukca dusuk bir meblag bu

  • purple rain  (31.10.17 21:23:42)
En başta kişiler arası güven, sonra da imkan varsa her türlü üstlenilir.

  • 1adam  (31.10.17 21:33:32)
Yani ailesiyle ortak alinmis evin kredi borcuna laf ederim. Ustlenmek istemem. Ama kyk borcu icin kisisel harcamis yemis kiz, gelsin oderiz. Ama her odedigimde de "ulan bu krediyle elin adamina hediye aldiysan var yaa" der dururum.

  • allah yazdiysa bozsun  (31.10.17 21:34:38)
eşim kendi ödedi, benimkini(ben erkek) de babam ödedi sağolsun:D

  • prezarlatif  (31.10.17 23:07:15)
Kız arkadaşım işsizdi bu son afta. Hem lisans hem de yğksek lisanstan 22bin kadar borcu vardı.
Aftan yararlan ben destek olurum dedim. İstemedi destek deyince. Sonra indirim oranını duyunca tamam dedi. (Bu arada ailesinin durumu çok iyi hani bok gibi parası var desem yeri Ama hatun çekingen. Bu kredileri de o yüzden almış)
İlk taksiti ben yatırdım yalan değil. Hepsini de yatırırdım gocunmam. Sonuçta bir yola çıkmışız birlikte. İlk taksiti yatırdıktan hemen sonra işe girdi. Kendisi ödüyor şimdi ama yine de soruyorum ben lazım mı falan diye. Karşılıklı güven olduktan sonra gocunmam ben.
  • ismira007  (01.11.17 00:52:06)
Gerçekten artık anlamakta zorluk çekiyorum.İnsanların birbirleriyle evlenmeye karar vermesinin anlamı değişiyor sanırım ve ben bu durumu idrak edemiyorum. Bu duyurudaki soruyu görünce sadece cevapları merak ettiğim için geldim ve baktığımda çoğu kişinin borçlara bireysel olarak baktığını gördüm. Evleneceğim kadının her türlü borcunu öderim, ona güvenirim, bunun konusu bile yapılmaz. Bunun kadını ya da erkeği yok. Konusunun yapılması bile evlenmeme sebebidir. Yapılırsa zaten, o evlilik olmaz. Veyahut ilişki. Sevgi nedir ya hu? Çok mu basit ya da çok mu programlı geliyor artık insanlara sevmek. Evliliğinde 50'inci yılını dolduran çiftler tanıyorum ve bugüne bakıyorum. Verecek cevap bulamıyorum. Çok üzülüyorum. İçime sanki bir taş oturuyor. Yaşayamayacağız duygular geliyor gözlerimin önüne. Sonumuz umarım hayırlı olur.

  • Khalkedon  (01.11.17 01:33:28)
evlendiğimiz andan itibaren eşimle tüm bütçelerimiz ve harcamalarımız ortak.Bence doğrusu da bu.Ortak bütçe tuttuğunuzda birey olarak değil aile olarak ödemiş oluyorsunuz.Teknik olarak eşinizin ödemesiyle sizin ödemeniz arasında bir fark yok.

  • turkuaz  (01.11.17 02:13:37)
Evleniyorsan zaten senin benim olmaz.

  • burfak  (01.11.17 16:17:57)