[]

Devralınan sözlük hesabının eski sahibine geri gitmesi?

X kişisi ile Y kişisi arkadaşlar. Y kişisinin sözlük hesabı uçunca yenisine ihtiyacı oluyor. X kişisi de diyor ki, benim Z adındaki bir arkadaşın hiç kullanmadığı hesabı var, söyleyeyim de sana versin. Öyle de yapıyor. Y kişisi bu hesabı 2 sene falan kullanıyor, maili şifreyi falan da değiştiriyor. X ve Y nin arası bozulunca, X bu hesabı geri almasuı için Z adındaki arkadaşına telkin ediyor. Nasıl olduysa, X'in arkadaşı Z bu hesabı geri alıp Y'nin yazdığı her şeyi silmiş, şifreyi de değiştirmiş.

1) Hesabını devreden kişi nasıl oluyor da bu hesabı tekrar geri alabiliyor?
2) Sözlük dahilinde bu legal mi?
3) Ne yapmalı hesabı geri almak için? Eski sahibi hiçbir şey yazmamıştı, yeni sahibinin çok emeği vardı.

 
1: Hesabın ilk sahibi hesabı istediği zaman geri alabilir, devrettiği kişinin mail adresini şifresini değiştirmesi önemli değil. "Hesabım çalındı, hesaba bağlı ilk mail adresi şifresi şudur" dediği takdirde yönetim hesabı ona verir.

2: Evet.

3: Geri alamaz.

--Kamu Spotu--
Bu arada sözlük hesabı satan kişiler de hesabı geri almak için bu yöntemi kullanıyorlar, uyanık olmakta fayda var.
--Kamu Spotu--
  • angelus  (31.10.17 13:14:24 ~ 13:17:11) 
Sözlük hesabı satmak aslında legal değil. Alıyorsan riskine katlanmak zorundasın.


  • bos gezenin bos ustasi  (31.10.17 14:01:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.