harp okullarına kız öğrenciler de alınıyor mu?

askeri liselere alınmıyor diye biliyorum. harp okullarına alınıyor mu? harp okullarında herhangi bir kotası var mı kızlar için?

@seyduna6687: askeri liselere giriş şartlarında erkek olmak diye bir ibare var amma. buna ne diyeceksin?

  • sokak cocugu  (03.02.10 01:09:18)
askeri liselere alınmıyor da harp okuluna alınıyor. ikisinin de içinde bulundum aynen dediğim gibidir.

  • tunachu  (03.02.10 02:51:45)
%4 mu ne kontenjanı var.

  • bryan fury  (03.02.10 07:41:29)
askeri liseye alınmaz direk harp okulundan başlar 4 sene okur sonra teğmen olur hatta kurmay olur ama daha general olmuş bi kadın yoktur. bir çok bayan albay binbaşı görmüştüm.

  • rentts  (03.02.10 09:22:13)
ask.lise sadece erkek adayları kabul ediyor.harp okulları 2 sene öncesine kadar sadece kız öğrenci alımı yapıyodu.kızlar için subay olmak astsubay olmak vs. askeri alanlarda çalışmak gibi hiç bi engel yok

  • Patton17  (03.02.10 18:31:09)
askeri liselere alınmıyor.
deniz ve hava harp okuluna okulun belirlediği kontenjanlarda alınıyor ve bu kontenjan genelde 10'u geçmiyor
kara harp okulunun alacağı öğrenci sayısı diğerlerinden fazla olduğu için kontenjanı daha yüksek ama o da 20'yi geçmez..
  • fenrir greyback  (03.02.10 21:20:42)
  • Patton17  (03.02.10 22:06:42)