[]

fitness - omuz problemi

Merhaba;

Bir süredir düzenli olarak fitness yapmaya çalışıyorum. Şöyle bir sorunum var; kol da çalışsam sırt da çalışsam göğüs de çalışsam omuzum hep problem çıkarıyor.

Çalışmaya başladıktan bir süre sonra, özellikle sağ omuzumda inanılmaz bir sızlama başlıyor. Hareketleri hocayla birlikte yapıyorum ve düzgün yaptığıma bu sebeple eminim, başka bölge çalışırken omuzu pek devreye sokmamaya çalışıyorum ama sonuç hep aynı.

Omuzumda bir sorun varsa bunu öğrenmek için MR çektirmek istiyorum. Bunun için fizik tedaviye mi ortopediye mi gitmeliyim? Ya da spor yaparken dikkate almam gereken başkaca tavsiyeleriniz olur mu? Kalıcı bir sakatlığa yol açmadan bir çözüm bulmak istiyorum ya da sporu bırakacağım.

Cevaplar için teşekkürler.

 
Fizik tedaviye gidebilirsiniz, onlar da MR yazıyor. Omuz donması başlangıcı olabilir.


  • agluna  (31.10.17 12:27:05) 
Bence omuz bölgeniz zayıf olduğu için öyle zamanla düzelecektir hamlık geçtikçe.


  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (31.10.17 14:59:07) 
çok zorlama, bazı hareketler özellike sırt (row) hareketleri dediğin kısmı zorlar. bazı triceps hareketleri de ağru yapabilir, bunları düşük ağırlıkla yapmaya çalış.

eğer doktora görünmek istiyorsan da mutlaka özelde baktır. devlet doktoru "aa spor yaparken olmuş" deyip ağrı kesiciyle gönderir seni.
  • eindaclub  (01.11.17 11:15:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.