[]

Sözlüğün dünyadaki muadilleri nelerdir?

SB.
 
reddit diyebiliriz belki veya 4chan


  • facebook  (31.10.17 00:29:20) 
eski sozlugun (2000lerin basi) muadili yok bildigim. sozlugun mevcut olmak isteyip arada kaldigi hali reddit bence.


  • robokot  (31.10.17 00:34:32) 
urban dictionary


  • testis agrisi  (31.10.17 00:34:54) 
Otostopçunun Galaksi Rehberi tabii ki. Hayır, basılı olan değil; bizzat Sirius Sibernetik Şirketi'nin sahibi olduğu elektronik rehberden bahsediyorum.


  • tel tokasini duzelten samuray  (31.10.17 01:19:59) 
Vay anasını reddit filan ne lan. Sözlükçüler çok takılıyor diye benzeri diye mi düşünüldü acaba. Format olarak farklı bunlar reddit forumu andırıyor bana hep.

Tabiki de urban dictionary kardeş. Urban dic iyidir. Bildiğim kadarıyla da urban ekşiden sonra kurulmuş bir site ama yanılıyor olabilirim.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (31.10.17 02:12:09 ~ 02:16:15) 
everything2 vardi bi ara. belki hala vardir.


  • tabudeviren  (31.10.17 08:27:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.