yeni eve çıkıyorum hiç eşyam yok en temel 10 şey nedir?

gerçekten temel yada hayat kalitesini yükseltcek neler var? bide tek yaşıycam neleri sıfır nelerş 2.el alayım?

su an sıfır yatak baza yorgan aldım.
yastık çarşaf falan da sıfır alıcam
sanırım 3lü yatak olabilen koanepe de sıfır alıcam.
güzel bi 4k söart tv de sıfır alıcam
çamaşır makinesi ve buDolabı 2. el diyorum. sizin f kriniz neler.

tv yi salla. çamaşır makinesini sıfır al. buzdolabını minilerden al.

  • gölgede aynı  (31.10.17 01:16:11)
çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, kıyafet dolabı, mini fırın, ocak, kettle, actifry, ayakkabılık, ayna

  • fragile lady  (31.10.17 01:19:56 ~ 01:20:23)
tv'yi salla, çamaşır ve bulaşık makinesi öncelikli sonradan buzdolabı gelir bence.

basit 4 ayaklı masa, çalışma sandalyesi, yatak, mutfak malzemeleri (tava, tencere, kaşık, çatal, bardak, çaydanlık, kettle)

öncelik böyle, kalanları ihtiyaç duydukça zamanla alırsın
  • gezegen olan pluton  (31.10.17 01:28:54)
yatak sıfırsa tamam. gerisini ikinci el alsanda farketmez.

gidipte hiçbir şeyi mini alma. hele bulaşık makinesini falan. ikinci ellerde tüm makineler nerdeyse yarı fiyatına ve kaliteli bulabilirsin. evlenince hepsini sıfırlican zaten.

çamaşır kurutma makinesi hayat kalitesini baya arttıran bişi. tv koltuğu, şu ayakları açılan geriye yatanlardan, aşırı güzel icat.

bunun dışında temel şeyler yazdığın gibi işte; yatak, gardırop, ayna, ayakkabılık, buzdolabı, çamaşır-bulaşık makineleri, tv ve altlığı, bir iki yan sehpa veya ortaya ufak sehpa, yemek masası ve sandalyesi, 3lü kanepe, halı, perde, tencere, tava vs gibi ıvır zıvır şeyler.
  • herospower  (31.10.17 01:38:37 ~ 01:39:07)
Ayna ve sehpa kesin Al.

  • baldur2  (31.10.17 02:09:21)
yemek yemeyecek, çay neyim içmeyecek misin? ocak tabii ki. üçlü veya dörtlü ocak al. ikinci el temiz bulursan al.

bu arada ne için çıkıyorsun? yani öğrenci misin? bir yere mi atandın, çalışıyor musun? ona göre tavsiye verelim.

ha bir de çamaşır makinesinden ziyade bulaşık makinesi daha ok iş görür. çamaşırı dışarda yıkatıp ütületebilirsin, var böyle yerler ama bulaşığına kimse el atmaz.
  • issiz karga  (31.10.17 02:15:29)
Yeni yatak
Calisma masasi ve rahat bir sandalye
Banyo ekipmani
Ocakli firin
Tabak bardak
Ayna
Yorgan
Ketıl
  • nax  (31.10.17 02:16:14)
tost makinası. elektrikli battaniyeden sonra en sevdiğim eşya.

  • denef  (31.10.17 02:20:14)
- kettle veya çaycı türü su ısıtıcı
- ızgaralı mikrodalga
- tost makinası

bu üçlü bekar adamın mutfakta kurtarıcısıdır.
  • orpheus  (31.10.17 04:51:42)
bizim tamirci ikinci el beyaz eşya satıyor. temizliyor onarıyor sıfır gibi yapıp 1 yıl da garanti veriyor. (yıllardır bir çok kişiye tavsiye ettim hiç olumsuz bir şey duymadım)
dolayısı ile böyle birisini bulursanız ikinci el alın beyazeşyaları derim (istersenizistanbul için telefonunu verebilirim)
yatağı sıfır alın
bence tv gereksiz ama alınacaksa illa o da ikinci el olabilir.
  • kisa  (31.10.17 09:39:46)
bekarim, calisanim. evlenmeyi dusunmuyorum.

  • buenosdias  (31.10.17 10:15:28)
TV alma

  • humblebirth  (31.10.17 10:17:43)
önce sağlık, sağlık için deliksiz uyku, bunun için de mis gibi bir yatak, pufidikli battaniye, yorgan, yumuşacık yastık. iyi geceler

  • for day to break  (31.10.17 10:38:35)
sıfır 4k smart tv alma kafasındaysan öncelikle çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabı al sıfır. bulaşık makinesi kesinlikle al, tek yaşayacağım bulaşığım çıkmaz diye düşünme; tavana uzanıyor sonra. tv'yi sonra alırsın ilk etapta gereksiz.

halı al güzelinden. halı fark ettiriyor.

sağlam bir elektrikli süpürge al, iyi olsun yani. ayaklı süpürgelerden alma güzel anne süpürgesi gibi bir şey bulup al.

blender, rondo, fritöz vs. bunlardan kafana göre olanı al, hangisini çok kullanıyorsan başlangıçta onu al.

et yiyorsan ve et yemenin keyfine varmak istiyorsan döküm tava al.

portmanto bir de, bunu ikinci el alabilirsin sanırım.
  • vedatchilipeppers  (31.10.17 10:58:22)
tv yi salla ocak al bulaşıkmakinesi al en ucuzlarından ama bulaşık makinesi sıfır olsun.

  • basond  (31.10.17 20:04:56)