sayın aristolar

türkçe olduğu halde anlamadım anlayan anlatsın hele ne diyor bu metin?

kavramveduyum.blogspot.com.tr

Google translate ile çevirip yapıştırmışlar gibi.

  • Aerdem  (30.10.17 00:47:52)
  • testis agrisi  (30.10.17 00:59:42)
anlaşılması için deleuze-guattari'ye aşinalık lazım. kitap ismi de vermiş zaten de satır aralarından atıflar da var. bir de üstüne niçe eklemiş onların; mevzuya epey emek vermiş öyle böyle değil acayip emek vermiş okumuş etmiş uğraşmış bir okura hitap ediyor bu yazı.

hem şu da var ki, mesela arzu demiş değil mi, deleuze'ün felsefesinde benim anlayabildiğim kadarıyla yapmaya çalıştığı arzu kavramını şimdiye kadar anlamlandırıldığı tüm anlamlardan sıyırıp ters yüz etmek. şimdi anlaşılması için senin aynısını yapmış olman gerekir demeyeceğim tabii ^^ ama arzu nedir nasıldır niyedir'a ilişkin uğraşıların olması lazım, ben arzuyu böyle anlıyorum yok sözlükten baktım buymuş işteyle olmaz o iş. kaldı ki yazının alakadar olduğu ve benzer şeylere ilgi arkaplan gerektirir.

niye okuyosun bunu, ne öğrenmek istiyosun bahsetmiş olsan "şunlara şunlara bi bak, bu yazıda bahsedileni kavraman için işine yarar, döner bir daha okursun" derdim ama belirtmemişsin. olsun, okumak okumanın rehberidir ^^
  • dafaisss  (30.10.17 01:34:54 ~ 01:42:31)