Çiş partisi yapan kediler sorunsalı

Biri 2 yaşında scottish (kısırlaştırılmamış), diğeri 4-5 aylık (kısırlaştırılmış) chincilla cinsi iki dişi kedimiz var. iki ay önce chincilla olanı geldi, o günden beri evde zerre huzur yok. her fırsatta kavga ediyorlar, sürekli birbirlerini takip ediyorlar, küçüğü büyüğünü çok fena bastırdı ve abartısız her yere işiyorlar. psikolojik olduğunu düşünüyorum fakat bir sonunu bulamıyoruz olayın. en sonunda birini vermek zorunda kalacağız.

bundan öncesinde scottish bir çok insandan daha temiz denilecek kadar güzel bir tuvalet alışkanlığına sahipti. ne olduysa yeni kedi geldikten sonra oldu

ne yapmak lazımdır?

birbirlerine yabancılarsa ikisine de ayrı tuvalet almak öneriliyor.

  • sttc  (29.10.17 22:18:20)
İkisinin de ayrı tuvaleti var ve hiç bir işe yaramıyor.

  • roket adam  (29.10.17 22:21:28)
birbirine alıştırma işlemini yanlis yapmışsınız. eve sonradan gelen kediyi bir kafeste tutmaniz gerekti yatarken de ayri bir oda. iki kedinin güvende oldugunu anlayip rahatlamasi icin. suam ise hakimiyet savaslari baslamis.kim reis oldugunu gostermek icin bolge isemeleri yapiyorlar. iseddikce digeri üstüne isiyor.

  • aynatutancocuk  (29.10.17 22:40:34)
çözümü ise ayri odalara alin eve sonradan geleni bir on gun evin baska yerinde gezmesine izin vermeyin kapi altindan birbirlerini tanısin kokularina alissanlar
bir oyuncak alin oynayin. sonra o ayni oyuncak ile diğer kedilyle oynayin. kedilerde kabullenme koku aliskanligi ile olur

  • aynatutancocuk  (29.10.17 22:42:05)
anlaşamıyorlar demek ki bunu size göstermek için yapıyordur scottish . normalde çiş yapmaz sağa sola bende de var aynı cins . inanılmaz sakin ve tatlı kediler. sonradan gelen kedinin kısır bir dişi olması sinirlendirmiştir onu. bence iyi bakacak tanıdığınız bir eve sahiplendirin birini .
ben olsam chinchilla olanı verirdim çok uzun tüylü bakımı zor .

  • devilone  (31.10.17 11:13:29)
Çözüm: zamanla çözüldü sorun, scottish'i de kısırlaştırdık. Hiç bir şey değişmedi ama alıştılar birbirlerine.

  • roket adam  (11.12.17 02:10:19)