[]

EkşiSözlük - Kullanıcı kitlesi

Sizce yazdıkları bilgilerin güvenilirliği, yorumların mantıklılığı ne oranda?
 
Yorumların mantıklılığı 1/100


  • humblebirth  (29.10.17 12:47:57) 
Büyük kısmı çöp.


  • i was made for you  (29.10.17 12:51:28) 
yüz yazardan 80'i falan boş yazıyor. geri kalan 20'kişiden birkaç ise güvenilir bilgiler veriyor. bu yüzden kutsal bilgi kaynağı değil. kutsal yorum kaynağı. şeye benzetiyorum. bu hani hürriyet, milliyet gibi gazetelerde haber altında millet yorum yapar ya. sözlükte ona benziyor işte.


  • eksisozluk kullanici sozlesmesini okudum  (29.10.17 12:54:18) 
Geçen gün girisi hakkında bir yazara mesaj gönderdim bu giride kimi hedefledin diye. adam o konulardan hiç anlamadığını öylesine bilinçsizce cevap yazdığını söyledi. bu ara kitle malesef bu şekilde


  • gazozailacatmauzmani  (29.10.17 15:10:51 ~ 15:12:20) 
Ekşi Sözlük'teki yorumlar artık (daha doğrusu eskiye oranla daha çok) ideolojik bakış açılarıyla yoğrulmuş bilgi kırıntıları ile dolu. Adam kalkıp kendi temennilerini birkaç güncel bilgi parçalarıyla süslüyor. Belki son güncel örneği Erdoğan ile Gökçek arasındaki istifa olayları idi. Sonuç ne? Hüsran.

Bir konu hakkında atıp tutan ve son derece ciddi yorumlar yapan yazara kaynak soruyorsun, "Bunlar benim tahminim. İlle de kaynağa gerek yok ki, geçmişe bakan birinin bunun da böyle olacağının aşikar olduğunu bilir." diyor.


Alanında ünlü birinin bir sözü vardı:
-Bir ülkenin çok iyi şekilde nasıl yönetileceğini bilen adamların taksicilik ve berberlik yapması ne kadar da kötü.


İşte, Ekşi Sözlük de kahvedeki adamların eğitim görmüş hali ama vizyon aynı.
  • m e b  (29.10.17 16:58:03 ~ 17:03:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.