Yavru Kedi Isırması

Sokaktaki bi ufaklığı veterinere götürmek için yakalarken işaret parmağımın aşağısını ısırdı eşşoleşşek.
Çok hafif şişti, dokununca ağrı yapıyor.
Google'a yazınca coşuyor tabii ki, enfeksiyon, parmak kaybı, ölüm! :))

Yavru veterinerde, kuduzu yok gibi dedi.

Batticon vs sürüyorum.
Var mı aranızda yaşayan? Ciddileşmiyor değil mi şişlik vs?

bisey olmaz. olur da olmaz. sokak kedisi elimi bin kere kanatmistir hayatim boyu, mutfakta bicak kesmis gibi davran, temiz tut mikrop kaptirma baska bir sey olmaz. yani olma ihtimali var da olmaz. zaten gozetim altindaymis hayvan. korkacagin tek sey kuduz o da milyonda bir ihtimal. hayvan gozetim altindaysa ondan da bisey cikmaz iste.

  • robokot  (28.10.17 23:24:45)
Hiçbir şey olmaz

  • whatyougetiswhatyoudid  (28.10.17 23:32:00)
Ben de bir şey olmaz diyorum

  • kaymaktutmayansicaksut  (28.10.17 23:45:00)
Yok genelde bir şey olmuyor. Kediyi gözetim altında tutarsanız içiniz daha rahat eder. Yalnız ben yavru kedilerle haşır neşir olurken bana hep mantar bulaştı. Ona dikkat et.

  • jazzabel  (28.10.17 23:49:20)
Şişme enfeksiyondan dolayı olabilir. Benim de elim çok şişmişti antibiyotik verdi doktor. Tabi aşı da oldum 3 doz. Kedi her gün görebildiğim bir yerdeydi, 3. dozdan sonrasını yaptırmadım o yüzden. Kuduz olma ihtimali çooooook çok düşük evet ama dönüşü yok işte. Ben o riske giremedim.

  • ofelia  (28.10.17 23:53:40)
kuduz ve tetanos aşısı olup hayata rahat rahat devam edilir.
kuduz aşısını ücretsiz ve 5 doz olarak yapıyorlar ve iki yıl koruma da sağlıyormuş (en sağlamı hastanedeki görevlilere sormak tabii). şişme de kediden kaynaklanmayan ve yaradan kapılan bir enfeksiyon olabilir. bir doktorun yazacağı bir antibiyotiklik canı var.

  • tururo  (29.10.17 01:39:12)