Harici hard diskim bozuldu sanırım

WD 2 tb lık harici hard diskimden 4-5 defa takır takur ses geldi. Işığı yanıyor ama bilgisayar görmüyor :/

Umarım veriler gitmemiştir ya. Benim kullanıcı olarak yapabileceğim bir şey var mı? Kutunun içini açıp hdd ye ulaşmak falan...

aynı harddiskle ilgili aynı sorunu yaşadım ışık yanıyor fakat bilgisayar görmüyor. usb kabloyu değiştirdim sonuç değişmedi. Kutuyu açmayı falan düşündüm ama çözümü adaptörü değiştirmekte buldum. Adaptörü değiştirdim ve harici gayet sorunsuz eskisi gibi çalışmaya başladı.

  • presto  (28.10.17 20:51:13)
Denerim ama merak ettiğim adaptör bozuk olsa ışık yanmaz diye düşünüyorum ama denicem bunu umarım olur :/

  • denizaya  (28.10.17 21:04:41)
WD 2 tb elements kullandığım harici hard disk, adaptör kablosunda bir sorun vardı tekrardan bağlantı yapmıştım. Bozulduğunda ise ışık yanıyordu ama sabit yanıyordu, hard disk çalışırken ışık yanıp sönüyordu. Emin olmamakla beraber 1,5A 12V adaptör kullanıypr olması lazım. Elinde varsa deneyebilirsin. 2A ile de çalışıyor denemek için kullanabilirsin fakat çalışırsa ve sorun adaptördeyse mutlaka eski adaptörün üzerinde yazan değerlerde bir adaptör kullan.

Ayrıca adaptörde sorun olmayıp, adaptör girişinde de bir sorun olabilir. Bu seçeneği de göz ardı etme.Hard disk kutusunu açıp, yeni bir harici hard disk kutusu ile kullanmayı deneyebilirsin bu durumda.
  • presto  (29.10.17 00:47:27)