parfümün feristahı arkadaşlardan tavsiye ve öneriler

ilk kez gerçek bir parfüm almak istiyorum. öncülerim;
* en az bir gün kalıcı olmalı.
* ferah meyve kokularını severim.
* sade ben değil, kadınlar da begensin.
* kokusunda mutluluk olsun. afrodizyak olsun diye bi merakım yok.

hocam 1 ve 2. madde bir arada mümkün değil. ikisinden birini elemen lazım.

  • giovanne  (28.10.17 12:51:23)
@giovanne 3. maddeyi elesem de 1 ve 2 kalsa :( neden ki bu ? hiç mi yok

  • semenderr  (28.10.17 12:53:01)
maalesef hiç yok. bunu yazarken 1000 tane parfüm kullanarak değil de 6-7 tane meyveli/ferah parfüm kullanan (iyi denilebilecek markalarım) biri olarak söylüyorum.

Ben de senin gibi bir seçim yapmak durumnda kaldım ve 1'i seçtim.
  • giovanne  (28.10.17 12:58:54)
@giovanne derdimi anlayan biri olarak bir iki parfüm tavsiyesi istesem?

  • semenderr  (28.10.17 13:28:40)
laura biagiotti roma uomo olabilir, nispeten kalıcı, çok meyveli değil ama citrus ile fresh. uzun süre kullandım, keyifli bir bahar parfümü. eski ama çok yaygın yıpranmış bir koku değil.

  • nfa  (28.10.17 14:06:31)
EDP parfümler kalıcı ve ağır olurlar. EDT parfümler ise daha hafif ve ferah olurlar kalıcılıkları EDP olanlara göre daha azdır. Önümüz kış zaten. EDP alman daha iyi olur. Ferah kokular kışın pek tercih edilmez. Dior Homme Intense EDP’yi önerebilirim. İlk kokladığında kokusu kötü gelebilir ama sıktıktan 15-20 dakika sonra efsane bir kokuya dönüşüyor.

  • her seye atarlanan adam  (28.10.17 18:38:08)
tek bir parfüm ile olmaz. gece dışarı çıkmalık parfüm ile gündüz ofiste kullanmalık parfüm farklıdır, spor yaparken kullanılabilecek parfüm farklıdır.

kalıcılık istiyorsan edp kullanmalısın ya da gün ortası parfümünü tazeleyeceksin.

orjinal ve kalite parfümlerin başarısı içini baymadan uzun süre kokmaya devam etmesidir. yani o ucuz parfümlerdeki ilk anda aşırı ağır gelen koku ve yarım saat sonra ise hiç fark edilmeme durumu yok.

tavsiyelerim:

Yves Saint Laurent L'Homme La Nuit
Christian Dior Sauvage for Men
terra'd hermes
L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake

tabi asla bunları denemeden alma. hatta mağazada testerdan üzerine sık birkaç saat sonra kokusunu kontrol et.

bonus:
www.youtube.com
  • orpheus  (28.10.17 20:07:57 ~ 20:48:18)