Ürünü patentletmiş , üretmiş bulunduk . Destek ne alabiliriz

Üzerine 1 senedir , uğraştığımız , ürünü ürettik , patentlerini aldık (6 farklı şeklini ).( itiraz süreleri doldu ).
Kalıplarını hallettik , satış ve uygulama ya hazır hale ( bir şekli) geldi . Uygulandı .
Ama şimdi destek almak istiyoruz . ( daha önce hiç destek düşünmedik )
Alabileceğimiz , destek ne olabilir ?
Not : Ürün plastik
Üründe kesinlikle yenilik var
Ürünün muadili metal
Özellikle dolaylı anlatım oldu sebebi malum .

eger hic satis yapilmadiysa, desteklere başvurabilirsiniz.
bir de ihracat filan yapancaksaniz onlarin ayri destekleri var zaten. onlara da basvurmanizi öneririm.

  • for the record  (27.10.17 09:03:43)
shark tank'e katılın :)

  • synch  (27.10.17 12:15:20)
İhracata yönelik devlet yardımları için:
www.ekonomi.gov.tr'ye girdiktan sonra Destekler -> İhracat destekleri ekranında bütün mevzuat mevcut, gerekirse özelden konuşabiliriz.

Bunun dışında BSTB'nin Tübitak üzerinden sağladığı destekler var, Kobi'yseniz Kosgeb destekleri var.
  • zwiegesprach  (27.10.17 14:06:54)
patentlenmis ürün hakkinda bilgi vermekten kacinmak biraz ilginc geldi acikcasi :)

destek etc sizi bürokrasiye sokar. bazen bu sürec olarak uzar, kirtasiye isi sikar.

kisaca ürününüz eger yeterli ve guzelse satis yapacaginiza inaniyor ve yatirimci kaprisi ile ugrasmak istemiyorsaniz kredi cekin. kredi cekip yatirimciyada gidebilirsiniz, "bakin ürüne güveniyoruz kredi cektik ama büyüme hedeflerimizi sizin yatirimiz ile büyütmeyi ve kari arttirmayi planliyoruz" diyebilirsiniz. yatirimcilar kredi almis ürünlere yatirimi sever cünkü siz baglisiniz ürüne ve krediyi ödemek icin zaten calisacaksiniz.
  • kurnaz  (27.10.17 14:09:04)