[]

atatürk bugün yaşasaydı

nasıl giyinirdi? kendisi acayip şık bir insan. giydiği takımları, elbiseleri tasarladığını da biliyoruz. dönemin modasına uygun.

peki bugün yaşasa atatürk kısa paçalı pantolon giyer miydi mesela orman çiftliği ziyaretine giderken? yoksa değişik renkleri mi denerdi? nasıl giyinirdi sizce?

giydiği her şeyi kendine yakıştıran, karizmatik bir adam olarak ben günümüzde düşünemiyorum sanki yine öyle karizmatik olmayacakmış gibi geliyor.

 
Atatürk şık giyiniyor dediğin gibi.son moda ve paçavra gibi değil. Giymez asla.


  • ismira007  (27.10.17 00:28:59) 
  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (27.10.17 00:32:51) 
yine aynı giyinirdi diyorsunuz.

işte koko şanel 2017 diye aratınca mesela: i.pinimg.com

böyle şeyler çıkıyor yani. o güzel kokolar kalmadı artık diye sordum ben de.
  • nickimin hakkini veremedim  (27.10.17 00:37:51) 
atatürk zevk sahibi ve dönemin modasını takip eden biriydi. giyim tarzı bunu kanıtlıyor zaten. türkiyede bu kadar özenli giyinen başka bir lider çıkmadı sanırım cumhuriyet tarihinde.

şort giyer miydi tartışılır. giyebilirdi de zira o dönem için giydiği kıyafetleri giyen başka bir devlet adamıyla karşılaşmıyoruz, bu bakımdan kendisinin giysi konusunda oldukça yenilikçi ve kalıpların dışına çıkan biri olduğunu söyleyebiliriz. mesela aşağıdaki giyim tarzını inceleyin, gravat yada papyon yok, yaka açık ve bayağı geniş, ayakkabılar iki renk ve desenli, rahatlıkla o dönemin spor giyimi olarak niteleyebiliriz.

twitter.com

yine aşağıdaki onedio linkindeki 18. resime bakın, etrafında bir çok devlet yetkilisi var ama giydiği kıyafet onalarınkinden son derece farklı ve rahat. bu bakımdan da giysi konusunda cüretkar biri diyebiliriz.

onedio.com

netice itibariyle bence şort giyerdi ama bunu yine kendi şıklığına uydurarak giyerdi. o dönemi geçtim cumhuriyet tarihi içerisinde kaç tane devlet lideri gördünüz mayo ile denizde fotoğrafları olan?

www.ataturk.net
  • issiz karga  (27.10.17 00:59:27) 
Beyaz corap giymez eminim. Sade bir takim elbise giyer diye düşünüyorum.
Denizde yine şort giyer ..
Ha yıldız korusunda esofmanlariyla spor da yapar. Kısacası bizden gibi olur yine.
  • tociess  (27.10.17 10:09:25) 
bilekte pantolon giymeyeceği kesin.


  • dedim ben sana  (27.10.17 16:34:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.