[]

Annem ve insülin direnci

Annemde insülin direnci çıkmıştı. Sağolsun dikkat etmedi ve ikinci kontrole gittiğinde yine çıkınca doktor Glifor diye bir ilaç vermiş. Şu an sabah akşam yarım içiyor ama hiç memnun değil, midem ağrıyor, iştahım yok, sersemletiyor beni ilaç diyor. Normal bir süreç mi bu? İnsülin direnci yeme içme düzeninin değiştirilmesiyle kırılacak bir şey mi yoksa ilaç şart mı? Bir hesaplama var sanırım kan şekeri ve insülin miktarıyla hesaplanan. 3.9 çıkıyor annemde o. Çok mu fazla?

Teşekkürler.


 
İyi bir diyetle çözülüyor aslında.Diyetine dikkat etmesi lazım.İlaca gerek kalmaz.Şeker hastası değil sonuçta.Ben başka bir doktora danışmanızı öneririm


  • maria puder  (26.10.17 15:01:32) 
İnsülin direnci başlangıç seviyesindeyse eğer diyet ve egzersizle çözülüyor ama ilerlemişse eğer diyet ve egzersizle birlikte Glifor gibi Metformin bazlı ilaçlarla da desteklemek gerekiyor ilk aşamada yoksa kolay kolay kırılmıyor, o ilaçların da bu tip yanetkileri var, muhtemelen kullandığı sürece de görür bunları.


  • angelus  (26.10.17 15:25:48) 
Ya ne durumda olduğu önemli tabii ama yemesine içmesine dikkat etsin bırakır diyemicem. Annem de kullanıyordu, kadın yürüyüştür diyettir baya uğraştı baya da kilo gitti ama hala devam ediyor sizinki umarım başlangıç aşamasındadır çünkü yan etkiler hep devam ediyor maalesef.


  • pamuk helvalar cebe  (26.10.17 15:57:24) 
uzun zamandır kullanıyorum bu ilacı. ilk bir aydan sonra hiçbir şey kalmıyor yan etki açısından. hele ilk haftadan sonra baya bir hafifliyor. kilo versem de direnci kıramadım nasıl lanetse artık.


  • pokerface  (26.10.17 16:00:28) 
Öncelikle burdaki yorumları baz alıp annenize doktor tavsiyesiyle verilen bir ilacı bıraktırmayın.

Bende de insülin direnci var, Metmorfin kullandım, kilo verdim ve hala kullanmaya devam ediyorum doktorum aksini belirtmediği sürece. Metabolik sendromdan bahsediyoruz, kendi kendine bir kilo verme kararıyla geçmiyor, o kilolar da kolay verilmiyor malumunuz. Doktorun önerisini takip ederek hem daha hızlı kilo verir, insülin direncinin etkilerini de azaltmış olursunuz. Ek olarak diyet + yürüyüş öneriliyor genelde, karbonhidrat tüketimine dikkat.
  • hana bi  (26.10.17 19:49:02 ~ 19:51:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.